Zima nie musi być straszna – SEAT pomoże ją przetrwać

Nie każdemu zima kojarzy się z jazdą na nartach, śniegiem i mrozem, który szczypie w uszy. Wiele osób, a w szczególności kierowców, uważa tę porę roku za coś najgorszego. Powodem są zamarznięte szyby, ich parowanie i złe warunki na drogach. Czy jednak warto bać się chłodniejszych miesięcy? Okazuje się, że nie. Wystarczy wybrać najnowszy model SEATA Leona, aby stwierdzić, że wspomniana pora roku może być przyjemna. Co oferuje ten model, że akurat o nim mówimy? Na to pytanie odpowiemy poniżej. Jeśli zatem zastanawiacie się nad zmianą samochodu, koniecznie zapoznajcie się z artykułem.

System wspomagający odmrażanie i odparowanie szyb

Wiele modeli SEATA wyposażonych zostało w system Defrost Max, dzięki któremu kierowcy nie mają problemu z odmrażaniem szyb. Wspomniana technologia wykorzystuje w tym celu klimatyzację, która odpowiedzialna jest za rozprowadzenie po aucie odpowiedniej temperatury. Dzięki niemu kierowca nie tylko będzie mógł szybko ruszyć w drogę, ale także czuć się komfortowo podczas jazdy. Zbędne na pewno będą rękawiczki, czapki i szaliki, ponieważ odpowiednia temperatura pojawi się w samochodzie w zaledwie 3 minuty. 

Co jeszcze oferuje najnowszy SEAT Leon?

Jak można się spodziewać, powyższy system nie jest jedynym, jaki można spotkać w najnowszym Leonie. Czym jeszcze wyróżnia się spośród swoich kolegów? Niezwykle ciekawym rozwiązaniem, które docenią osoby przemierzające jednego dnia wiele kilometrów, jest specjalny pakiet bezpieczeństwa. Można w nim odnaleźć nie tylko przypomnienie o zapięciu pasów przez pasażerów podróżujących z przodu i z tyłu, ale przede wszystkim system rozpoznawania zmęczenia. Rozwiązanie to pozwala kierowcy w odpowiednim momencie zareagować, zjechać z drogi i odpocząć przed dalszą podróżą.

Wspomaganie jazdy – kolejny pakiet, który może przypaść do gustu kierowcy

Choć to kierowca powinien uważać na wszystko, co dzieje się na drodze, producenci SEATa Leona poszli o krok dalej. Przekazują swoim klientom samochód, który wyposażony został w system wspomagania jazdy. Pakiet rozszerzony COMFORT ASSISTANT PLUS to przede wszystkim rozpoznawanie znaków drogowych, czy asystent pasa ruchu. Nie to jednak powinno przykuć uwagę potencjalnego nabywcy. Najważniejsze, przynajmniej dla nas, w tym pakiecie jest to, że auto samodzielnie może zahamować przed przeszkodą lub pasami, kiedy “zauważy” na nich pieszego. Dzięki temu rozwiązaniu wszyscy użytkownicy drogi są bardziej bezpieczni.