ASO Seat i czyszczenie klimatyzacji w samochodzie – FAQ

Sprawna i czysta klimatyzacja to nie tylko ulga podczas niesprzyjającej pogody, ale przede wszystkim… zdrowie kierowcy i pasażerów. I nie chodzi tutaj tylko o intensywność nawiewu.

Jak dbać o jej czystość, by klimatyzacja była udogodnieniem, a nie problemem? Najlepiej zwrócić się do fachowców, np. w autoryzowanym serwisie Seata.

Dlaczego trzeba czyścić klimatyzację?

Klimatyzacja tworzy wilgotne środowisko, które stanowi idealne warunki do rozwoju bakterii i grzybów, stanowiących zagrożenie dla zdrowia. Wdycha się je wraz z wydmuchiwanym powietrzem, co może prowadzić do poważnych schorzeń, dlatego należy regularnie odgrzybiać klimatyzację. O tym, jakie stosuje się sposoby na odgrzybianie, można się dowiedzieć w ASO Seat.

Jak często należy czyścić klimatyzację?

Niezwłocznie po zakupie używanego samochodu i wtedy, kiedy nie ma się pewności, jak dużo czasu minęło od ostatniego odgrzybiania. Jeśli samochód jest użytkowany przez nas od dłuższego czasu – czyszczenie klimatyzacji należy przeprowadzać raz na rok, najlepiej tuz przed sezonem jej wzmożonego użytkowania. Autoryzowany serwis Seata po każdym zabiegu odgrzybiania wpisze w dokumentację samochodu termin wizyty, by móc co roku mniej więcej w tym samym czasie powtarzać czynność. 

Gdzie można wyczyścić klimatyzację?

Najpewniejszym miejscem jest ASO Seat, w którym udokumentowane są wszystkie wizyty i w którym można mieć gwarancję, że czyszczenie będzie kompleksowe i skuteczne, z wykorzystaniem niedrażniących środków. Specjaliści danej marki, znający konstrukcję samochodu i zasady działania klimatyzacji, dokładnie sprawdzą stopień jej zanieczyszczenia, oczyszczą ją i doradzą, jak dodatkowo można dbać o klimę i jak z niej korzystać, by jej działanie było efektywne i wydajne. Bardzo ważne są regularne wizyty serwisowe, na których warto za każdym razem pytać o stan klimatyzacji – być może konieczne jest częstsze czyszczenie lub też można odczekać jeszcze jakiś czas.