Atrakcje Słowińskiego Parku Narodowego

Słowiński Park Narodowy jest jednym z 23 parków narodowych na terenie Polski oraz jednym z dwóch parków nadmorskich. Powstał w roku 1967, zaś zaledwie dziesięć lat później został wpisany na listę Światowych Rezerwatów Biosfery UNESCO.

Słowiński Park Narodowy – duma Polski

Park ten utworzono, aby uchronić przed dewastacją system przymorskich jezior, nadmorskich lasów, bagien i torfowisk oraz przede wszystkim wydmowy pas mierzei. O wielkim znaczeniu Słowińskiego Parku Narodowego świadczy to, że został umieszczony w międzynarodowej sieci obszarów chronionych. Są to Światowy Rezerwat Biosfery UNESCO, obszar wodno – błotny Ramsar oraz HELCOMBSPA.

Atrakcje Słowińskiego Parku Narodowego

Słowiński Park Narodowy to jednak nie tylko piękna przyroda, wydma Czołpińska, Wzgórze Rowokół oraz unikatowe w całej Europie ruchome wydmy nieopodal Łeby. Ma on do zaoferowania znacznie więcej.

Do atrakcji parku możemy zaliczyć również m.in. muzeum przyrodnicze Słowińskiego Parku Narodowego w Smołdzinie, skansen wsi słowińskiej i słowiński cmentarz w Klukach, latarnię morską w Czołpinie, wieżę widokową na wzgórzu Rowokół, pomost i wieżę widokową nad jeziorem Łebsko oraz wieżę widokową na Objejskich Łąkach nad jeziorem Gardno.

Seatem przez Słowiński Park Narodowy

Park jest idealnym miejscem dla wszystkich, którzy lubią aktywne życie. Każdy z pewnością znajdzie tu coś dla siebie: od pieszych i rowerowych ścieżek, poprzez sporty wodne, wędkowanie, aż po zwiedzanie muzeów i największych atrakcji.

Wielką zaletą jest to, że niemal do każdego miejsca można dojechać autem, gdyż drogi są wygodne i prowadzą poprzez malownicze okolice. Niezależnie od pory roku, podziwianie takich widoków przez okna swojego komfortowego seata z pewnością może sprawić ogromną przyjemność i tylko zachęcić do dalszych wojaży.

Warto dodać, że na Pomorzu znajduje się także autoryzowany salon seat i autoryzowany dealer seat, więc nie trzeba się martwić, gdyby niespodziewanie była potrzebna profesjonalna pomoc techniczna. A jako, że tego typu sytuacje lubią się czasami zdarzać, dobrze mieć świadomość ich bliskości.