Jak najlepiej przechowywać nieużywane opony?

Każdy kierowca spotyka się z takim problem. Pół biedy, jeśli posiada się dom z garażem, w którym można schować przedmioty sezonowe, w tym także opony. Wtedy wystarczy umieścić je w wielkich worach i odłożyć na miejsce, z którego nie będzie trzeba ich ruszać.

Jednak co mają zrobić mieszkańcy bloków, z ograniczonym miejscem w piwnicy i brakiem zaufania do publicznego strychu? Pomóc im może autoryzowany serwis Seata.

Nieużywane opony – zostawić czy wyrzucić?

Jest kilka pomysłów na to, jak wykorzystać nieużywane opony. Jeśli są w dobrym stanie, a nie używa się ich ze względu np. na zmianę samochodu, zawsze można spróbować je sprzedać. Jeśli posiada się dom nad jeziorem – opona zalana betonem może posłużyć jako obciążenie do przybrzeżnego molo. Połówki opon można także wykorzystać do ogrodzenia ogródkowego placu zabaw lub zrobienia osobliwych dekoracji, np. z kwiatami. Nieużywane opony można także oddać do specjalnych punktów. Jeśli opony nie będą używane tylko przez sezon i trzeba je przechować, a nie ma się miejsca, można skorzystać z usługi wymiany oraz przechowywania opon, które oferuje np. ASO Seat.

Autoryzowany serwis SEAT przechowa Twoje opony

Jeśli nie posiada się odpowiedniego miejsca lub ma się obawy przed tym, że ktoś może ukraść nasze opony – podczas wizyty w serwisie i wymiany opon, warto zapytać o możliwość przechowania na sezon tych, które zostaną ściągnięte. Każdy autoryzowany serwis Seat oferuje taką usługę, która jest w pełni bezpieczna, a przede wszystkim bardzo komfortowa dla kierowcy – po wymianie nie musi się on przejmować zabezpieczeniem samochodu przed przewozem opon oraz koniecznością szukania dla nich odpowiedniego miejsca.

ASO Seat to gwarancja przy wymianie opon

Jak widać, w ASO Seat można kompleksowo przeprowadzić cały proces wymiany opon, począwszy od sprawdzenia ich staniu, po wymianę i wyważenie, aż do przechowania zestawu, który nie przyda się w danym sezonie. Warto skorzystać z takiej usługi i tym samym zaoszczędzić miejsce we własnym garażu.