Auto demonstracyjne – czy warto je kupić?

Poszukując nowego samochodu często zwracamy uwagę nie tylko na markę oraz parametry techniczne, ale także na cenę. Właśnie dlatego to auta po jazdach próbnych oraz samochody demonstracyjne cieszą się sporą popularnością. To na tych modelach klienci mogą sporo zaoszczędzić.

Samochód i nowy, i używany

Auto demonstracyjne może być określone zarówno jako nowe, jak i jako używane, ponieważ z jednej strony sprzedaje je salon samochodowy, a z drugiej strony pojazd był używany przez innych kierowców, w trakcie jazd próbnych lub też auto było oglądane wielokrotnie. Zwykle auto demonstracyjne ma za sobą przebieg około 20 tysięcy kilometrów, co jest nie jest sporą liczbą, zwłaszcza jeśli porównamy ją z samochodami używanymi. Właśnie dlatego warto udać się do salonu Seata i sprawdzić dostępne modele aut demonstracyjnych.

Zalety samochodów demonstracyjnych, po jazdach próbnych


Można wyróżnić przynajmniej kilka zalet aut z salonu, które są po jazdach próbnych lub pełniły rolę samochodów demonstracyjnych:

  • Stosunkowo niska cena,
  • Mały przebieg,
  • Brak wad, problemów,
  • Posiadają dokumentację techniczną,
  • Były naprawiane w autoryzowanych stacjach obsługi,
  • Jeździły nimi osoby, które uważały, bo samochód nie był ich własnością,
  • Auta wyposażone są często w innowacyjne technologie,
  • Istnieje możliwość negocjacji ceny.

Właśnie dlatego świetną decyzją jest udanie się do salonu Seata i porozmawianie z obsługą. Warto dopytać o modele po jazdach próbnych, sprawdzić ich stan techniczny oraz cenę. Dodatkowo, warto wiedzieć, że we wszystkich autach z salonu znajduje się dokumentacja serwisowa. Można więc uznać, że osoby, które chcą zdecydować się na auto używane, mogą zwrócić uwagę na samochody demonstracyjne lub po jazdach próbnych, które są pewniejsze. Z kolei ci, którzy chcą mieć auto nowe, z salonu, ale marzą o tym, aby zaoszczędzić, także mogą sprawdzić ofertę, na przykład w salonie Seata i zdecydować się na auto używane do jazd próbnych.