Jezioro Gardno – zawsze na trasie seata

Na Wybrzeżu Słowińskim znajduje się piękne jezioro owiane legendami. Jest to Jezioro Gardno, które warto zobaczyć, gdy już opuści się autoryzowany salon seat i ruszy się wyczekanym samochodem na podbój świata.

Jezioro Gardno piękne i niezwykłe

Jezioro Gardno należy do jezior płytkich, jego średnia głębokość to zaledwie 1,3 m zaś maksymalna 2, 6 m. Mimo to jest to miejsce niezwykłe. Na środku jeziora znajduje się wyspa kamienna, która stanowi rezerwat przyrody. To tam znajdują się miejsca lęgowe mewy srebrzystej i kormorana czarnego.

Zarówno jezioro, jak i jego okolice słyną również z wielu podań i legend. Mowa tu m.in.  o duchu pastora oraz ukrytych w odmętach skarbach pirackich. Samo jezioro nazywane bywa niekiedy Jeziorem czarownic. Na brak atrakcji więc narzekać nie można.

Atrakcje nad Jeziorem Gardno zapewnione

Jezioro Gardno zapewnia wiele atrakcji. Są to przede wszystkim wszelkiego rodzaju sporty wodne: od żeglarstwa po windsurfing. W związku z tym, że znajduje się ono na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, wędkarze mają wydzielone fragmenty.

Okolice jeziora też przyciągają. Nad jeziorem znajduje się nadmorska miejscowość Rowy, do której warto przyjechać o każdej porze roku, a niedaleko ( w odległości ok. 7 kilometrów) Poddąbie.

Z salonu seata pod chmurkę

Seat salon, który znajduje się na terenie Pomorza jest idealnym punktem startowym dla wyprawy w okolice Jeziora Gardno. Komfortowy i bezpieczny samochód dotrze tam bez żadnych problemów, zaś pojemny bagażnik ułatwi zabranie ze sobą wszystkiego, co będzie potrzebne: nawet, jeśli okaże się, że potrzeba nam profesjonalnego sprzętu wędkarskiego. Nie trzeba się martwić o drogę. Profesjonalna nawigacja wskaże najlepszą trasę.

Odpoczynek zaczyna się od ciszy

Nad jeziorem Gardna można zatrzymać się i odpocząć. Ciszę zakłócać tu będą jedynie głosy ptaków i szum drzew. Bez względu czy będzie to tylko chwila zapomnienia, wyprawa na ryby, czy też aktywny sposób na weekend, z pewnością przyniesie każdemu wiele korzyści i zmniejszy wszechobecny stres. Po tak spędzonym czasie znacznie łatwiej będzie zebrać się i wrócić do rzeczywistości.