Systemy wspomagania, czyli ułatw sobie jazdę Seatem

Systemy wspomagające kierownicę, czy inne systemy pomagające w płynnej jeździe służą podnoszeniu komfortu jazdy. Każda nowinka, czy to dotycząca bezpieczeństwa, czy łatwiejszego kierowania samochodem jest warta uwagi. Seat to jedna z tych marek, które bardzo mocno celują właśnie w poprawę komfortu jazdy i to, aby kierowcy mogli czuć się zawsze bezpiecznie. Jakie systemy znajdziemy w modelach tej marki i dlaczego warto odwiedzić salon Seat?

ABS jako podstawa

ABS to system, który znajduje się w każdym samochodzie marki Seat. Jest absolutną podstawą, dzięki której koła nie blokują się podczas hamowania. Dzięki niemu auto nie wypada z drogi podczas gwałtownego hamowania i co najważniejsze nie pozwala na utratę kontroli nad prowadzonym pojazdem. Dzięki systemowi ABS możliwe jest prowadzenie pojazdów w każdych warunkach. Opcja ta dostępna jest we wszystkich modelach samochodów marki Seat.

Inne systemy w konfiguratorze

Poza systemem ABS samochody można wyposażyć w inne wspomagające jazdę systemy w tym np. tempomat. Jest to system, dzięki któremu możemy ustawić pożądaną prędkość, np. 130 km/h na autostradzie i po prostu puścić nogę z gazu. Pozwala to na odprężenie i odpoczynek, który bardzo przydaje się zwłaszcza podczas wielogodzinnej jazdy. Tempomat wyłącza się, kiedy naciśniemy pedał gazu albo hamulca. Inną ciekawą i zaawansowaną opcją są kamery 360, które pozwalają na kokpicie wewnątrz samochodu oglądać wszystko, co dzieje się wokół samochodu. Funkcja ta jest świetna podczas parkowania, zwłaszcza po ciemku.

Jak wybrać dobry system do swojego auta – pomoc w salonie Seata

Salon Seata to miejsce, w którym znajdziecie profesjonalnych konsultantów, których zadaniem jest dopasowanie, ze wszystkich dostępnych systemów tych, które będą najlepiej pasować do naszego sposobu jazdy. Dostępny na stronie internetowej konfigurator także pozwala na przejście przez wszystkie etapy wyboru najlepszej dla nas opcji. Jednakże jeśli nie znamy się tak dobrze na ofercie, to dużo lepszą decyzją będzie Seat salon, gdzie będziemy mogli porozmawiać o zaletach każdego rozwiązania i wybrać najlepszą opcję.