Bezwypadkowa jazda się opłaca

Ubezpieczenie OC samochodu to obowiązek. W ten sposób niejako „chroni się” innych użytkowników dróg przed stratami spowodowanymi kolizją, która może wyniknąć z naszej nieostrożnej jazdy. Po prostu z polisy kierowcy, który jest sprawcą wypadku, wypłaca się pieniądze poszkodowanemu. Istnieje szalenie ważny aspekt związany z jazdą. Jeśli unikamy szkód, to możemy liczyć na niższy koszt ubezpieczenia. Jeżeli natomiast zdarzy nam się spowodować wypadek, to część wypracowanych już zniżek przepada.

Ubezpieczenie w autoryzowanym salonie

Pod względem zniżek w najgorszej sytuacji są młodzi kierowcy, dlatego że im firmy ubezpieczeniowe na początku raczej mało ufają. Z tego powodu w kwestii OC taki kierowca zaczyna z czystą kartą. Po jakimś czasie jednak na jego „koncie” zapisują się już zniżki, o ile oczywiście nie był sprawcą kolizji czy wypadku. Oczywiście w tym przypadku to także kwestia stylu jazdy. Młodzi kierowcy uchodzą za mniej opanowanych, tymczasem seniorzy statystycznie powodują mniej wypadków i z takiego założenia wychodzą także ubezpieczyciele. Jeśli jesteś młodym i niedoświadczonym kierowcą, to na pytania dotyczące zniżek i zwyżek odpowiedzą sprzedawcy. Świetnym przykładem jest autoryzowany dealer Seat, gdzie fachowcy, dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu, doradzą nie tylko w kwestii interesującego modelu auta czy akcesoriów, ale także pakietu ubezpieczeń.

Różne wartości u różnych ubezpieczycieli

Oczywiście konkretna wartość zniżki lub zwyżki, wartość, o jaką spada upust po spowodowaniu wypadku czy wiek, do jakiego młodzi kierowcy muszą płacić więcej, zależy od firmy ubezpieczeniowej. W różnych towarzystwach liczby mogą się od siebie różnić. Wątpliwości w tej kwestii także można wyjaśnić, na przykład odwiedzając salon Seata przed kupnem samochodu. Można się będzie wówczas dowiedzieć, że zwyżka dotyczy nie tylko wieku kierowcy, ale też doświadczenia, czyli momentu, od którego posiada się prawo jazdy. Poza tym najprostsze wyjaśnienie, dlaczego młodzi kierowcy muszą płacić więcej za OC, to takie, że wcześniej nie ubezpieczali samochodu, więc nie mieli jak wypracować zniżek.

Jedź bezpiecznie i płać mniej za OC

Na szczęście w pewnym momencie sytuacja się zmienia i wtedy koszt ubezpieczenia OC w dużej mierze zależy wyłącznie od kierowcy, a konkretnie od tego, czy udaje my się jeździć bez szkód. Jeśli więc wybierzecie się na przykład po nowe auto i w tym celu odwiedzicie autoryzowany salon Seat, to otrzymacie nie tylko ofertę kupna świetnego samochodu, ale także ubezpieczenia, za które trzeba będzie zapłacić mniej, niż dotychczas.