Czujniki parkowania – dlaczego są tak istotne?

Wielu początkujących kierowców stresuje się, myśląc o problematycznym parkowaniu. Czynność ta wymaga od nas bowiem sporej dozy opanowania, zaś najmniejszy nawet błąd sprawi, że możemy niechcący zadrapać lub uszkodzić poważniej samochód innej osoby.

Najbardziej zaawansowane technologie tego typu znajdziemy w najnowszych modelach, dostępnych w salonach SEATa. Bez względu na to, czy w oko wpadł nam nowy Leon, czy też Ibiza lub Arona, projektanci hiszpańskiej firmy dołożyli wszystkich starań, aby posiadacze samochodów mogli poczuć najprawdziwszy komfort, nawet na końcu przejażdżki.

Jak działają czujniki parkowania?

Czujnik parkowania wykrywa przeszkody w pobliżu naszego samochodu, monitorując na bieżąco odległość, dzielącą nas od ściany lub innego pojazdu. Dzięki temu, kierowca nie musi się już martwić o mierzenie wszystkiego na oko, ponieważ system sam podpowie nam, czy w konkretnej szczelinie da się zaparkować, czy nie.

Czujniki montowane są na obu zderzakach wozu, emitując fale ultradźwiękowe. Działa to w ten sam sposób, co, na przykład, echolokacja u nietoperzy – czujnik odmierza, ile sekund mija do momentu odbicia się fali od przeszkody i powrotu do urządzenia. Informacje dotyczące odległości widzi też sam kierowca, dzięki danym wyświetlanym na panelu sterowania.

Nowoczesne rozwiązania w salonach SEAT!

Z zaawansowanych czujników parkowania korzystają także wszystkie najnowsze modele SEATa. Hiszpańscy eksperci w dziedzinie produkcji nowoczesnych samochodów każdego roku dokładają wszelkich starań, aby nienaganny styl zawsze mógł iść w parze z bezpieczeństwem i wygodą. Bez względu na to, czy szukamy SUV-a czy rodzinnego hatchbacka, salon SEAT pomoże nam dobrać wyposażenie wozu pod nasze potrzeby. Umożliwia to darmowy konfigurator, dzięki któremu bez problemu wybierzemy nie tylko skrzynię biegów, ale także potrzebne nam dodatkowe funkcje bezpieczeństwa.

Zapraszamy do salonów SEATa!

Jeśli i Tobie wpadł w oko nowy SEAT, salon bardzo chętnie udzieli Ci wszystkich niezbędnych informacji, dotyczących obecnie sprzedawanych modeli. Atrakcyjne ceny, profesjonalne doradztwo i nowoczesne technologie – to właśnie dzięki tym czynnikom, samochody te w dalszym ciągu cieszą się niesłabnącą popularnością na polskich drogach.