Czym jest system bezkluczykowego dostępu?

System KESSY, polegający na bezkluczykowym dostępie do auta, zadebiutował na rynku motoryzacyjnym już pod koniec lat dziewięćdziesiątych. Od tamtej pory, funkcja ta jest stale usprawniana i, co najważniejsze, coraz bardziej ogólnodostępna. Technologię tę wykorzystują bowiem wszystkie modele marki SEAT. Mowa tu o samochodach zarówno w wersji Xcellence, jak i pozostałych, w których KESSY występuje jako wyposażenie opcjonalne. W niniejszym artykule przybliżymy Wam bliżej temat właśnie bezkluczykowego dostępu.

Na czym polega bezkluczykowy dostęp w modelach SEATa?

System KESSY wykrywa obecność kierowcy, gdy ten zbliży się do samochodu na odległość przynajmniej półtora metra. Dzięki temu, do naszego SEATa nie będą w stanie dostać się inne osoby, wykorzystujące bliskość właściciela do otwarcia drzwi wozu. W nowoczesnych samochodach, za bezkluczykowy dostęp odpowiada cały szereg anten, montowanych przy klamkach, bagażniku, tylnej kanapie oraz kilku punktach wewnątrz samej kabiny. Wewnątrz kluczyka znajduje się z kolei specjalny pilot, który aktywuje się podczas odebrania sygnału z auta. Włączony pilot wysyła wówczas swój własny sygnał o wyższej częstotliwości, który, odebrany przez samochód, spowoduje otwarcie drzwi. Po wejściu do auta, wystarczy tylko wcisnąć przycisk startu, aby pilot nakazał pojazdowi uruchomienie silnika.

Najwyższy komfort jazdy w nowych modelach SEATa

Głównym powodem, dla którego SEAT tak bardzo stawia na technologię bezkluczykowego dostępu, jest jego ogólna wygoda. Najnowsze modele tej marki zapewniają nam bowiem niezrównany komfort podczas jazdy, zaś nowatorska forma otwarcia auta i odpalenia silnika tylko dopełnia tego charakteru. Co więcej, system KESSY jest bardzo bezpieczny. Dla przykładu, przycisk rozruchu nie zadziała, jeśli kluczyk znajduje się w bagażniku lub na tylnym siedzeniu. Anteny monitorują też dokładnie jego położenie poza wozem, uniemożliwiając wejście do auta, podczas gdy my je tankujemy.

Czy warto jest zapytać o system KESSY w salonie SEAT?

Mówiąc krótko: tak. Nawet, jeśli interesująca nas wersja kupowanego modelu nie oferuje tej funkcji standardowo, dobrze jest zamontować ją opcjonalnie. Bezkluczykowy dostęp ogranicza bowiem prawdopodobieństwo kradzieży, a także zwiększa wygodę, płynącą z codziennej jazdy. Zachęcamy zatem gorąco wszystkich kierowców do przyjrzenia się bliżej tej technologii i przekonania się, jak komfortowy potrafi być bezkluczykowy dostęp w nowoczesnych samochodach marki SEAT.