Czym się kierować wybierając silnik z oferty?

Wybierając silnik z oferty warto zwrócić uwagę na swoje preferencje, ponieważ doświadczeni kierowcy dobrze wiedzą, jaki silnik najlepiej im odpowiada. Dodatkowo, dobrze zastanowić się nad spalaniem oraz przyspieszeniem.

Benzyna czy Diesel?

Obecnie pytanie o to, czy lepiej wybrać silnik benzynowy, czy Diesel, jest mało aktualne. Przede wszystkim, ceny na stacjach paliw obu tych produktów są zbliżone. Po drugie, w wielu miastach auta z dieslem nie mogą wjeżdżać do centrów, a po trzecie uznaje się je za mało ekologiczne. W tym kontekście oczywistym wyborem powinien być silnik benzynowy. Warto jednak wiedzieć, że to stare silniki diesla były nieekologiczne i mogły być uznane za „trucicieli” środowiska. Obecnie auta nowej generacji są zupełnie inne, jednak wizerunek diesla jest negatywny.

Silnik ekologiczny?

W ofercie Seata można zdecydować się na silnik Eco, który ma mniejsze spalanie niż w przypadku tradycyjnych silników. Przykładowo, Seata Tarraco Excellence można zakupić z silnikiem 1.5 EcoTSi Start & Stop.

Jakie czynniki brać pod uwagę wybierając rodzaj silnika?

Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę cenę samochodu, ponieważ diesle oraz hybrydy są droższe. Ten drugi silnik zwraca się dopiero po kilku latach i to po przejechaniu sporej liczby kilometrów. Właśnie dlatego warto przemyśleć to, w jaki sposób auto będzie użytkowane, czyli czy jak często będzie jeździć. To jednak nie wszystko, ponieważ dobrze przemyśleć, czy wybrany pojazd ma być samochodem miejskim czy dedykowanym na trasy. Uznaje się, że hybrydy są najlepszym wyborem dla osób prowadzących taksówkę lub kierowców, a także dla tych, którzy codziennie przejeżdżają spore dystanse. Z kolei osoby jeżdżące tylko po mieście, mogą zdecydować się na silnik benzynowy lub elektryczny. W drugim wypadku warto jednak wiedzieć, że w garażu konieczne jest zamontowanie instalacji. Silnik hybrydowy lub elektryczny dobrze sprawdzi się u tych, którym zależy na wizerunku ekologicznym.