Z salonu seata na Mierzeję Wiślaną

Planowany przekop Mierzei Wiślanej budzi wiele emocji. Ten piaszczysty wał na południowo – wschodnim brzegu Zatoki Gdańskiej rozciągający się od Gdańska aż po Lochsedt za Piławą, jest unikatową, wielką wydmą.

Mierzeja Wiślana cud natury, który może zniknąć

Nazwa Mierzeja Wiślana istnieje urzędowo dopiero od 1950 roku. Wcześniej nazywała się Frische Nehrung lub Mierzeja Fryska. Oddziela ona Zalew Wiślany i Żuławy Wiślane od Zatoki. Ta niezwykła wydma miejscami ma ponad 30 metrów wysokości. Najwyższa z nich, tzw. Wielbłądzi Grzbiet ma 56 m n.p.m. Została stworzona głównie przez fale morskie i w mniejszym stopniu przez wiatr.

Mierzeja Wiślana jako unikat jest chroniona programem natura 2000, a jednak plany jej przekopania są coraz bliższe. Najbardziej żal przyrody, gdyż jest to miejsce występowania wielu rzadkich i chronionych gatunków. Poza tym dochodzi również możliwość zakłócenia naturalnego cyklu odkładania się piasku na mierzeję, a tym samym powolnego zanikania plaż.  

W salonie seata

Salon seata to miejsce, w którym można dostać zawrotów głowy. Nie, bynajmniej nie z powodu pogody, ale z uwagi na wybór samochodów. Seaty są piękne, więc trudno od razu zdecydować się na konkretny – nawet, gdy ma się już upatrzony. Na szczęście są tam fachowcy, którzy zapoznają się z naszymi oczekiwaniami i pomogą w wyborze. Mało tego, zadbają o wszystkie szczegóły, by był to w pełni ten wymarzony i jedyny samochód.

Kiedy już wybór zostanie dokonany warto wypróbować swojego „hiszpańskiego towarzysza” podróży i wyruszyć nim w pierwszą podróż. Tak salon seat to dopiero początek prawdziwej przygody.

Pierwsza podróż z salonu seata

Pierwsza podróż nie powinna być zbyt długa. W końcu trzeba wyczuć auto, które nie tylko zachwyca wyglądem, ale posiada nowoczesną technologię i wygodne siedzenia. Warto więc zobaczyć coś, co być może wkrótce zniknie na zawsze nie tylko z naszego kraju, ale także z naszej planety. Jest to Mierzeja Wiślana. Kto wie, czy będziemy mieć jeszcze szansę, by ją zobaczyć na żywo.

Tak więc salon seata otwiera drogę ku wolności i przygodom.