Jak powiększyć możliwości transportowe Twojego Seata?

Wyjeżdżając w dalsze podróże czy chcąc pomóc komuś w przeprowadzce lub innym transporcie, można spotkać się z problemem powierzchni ładunkowej w każdym samochodzie. SEAT ze swoimi modelami oferuje różne możliwości rozwiązania tego problemu, podnosząc komfort jazdy i pozwalając cieszyć się wakacjami z wszystkimi niezbędnymi rzeczami!

Bagażniki zewnętrzne – o czym warto wiedzieć.

Pakując się na wakacje warto pamiętać o kilku kwestiach, które mogą podwyższyć komfort, a także pozwolą na uniknięcie niechcianego mandatu. Przewóz zbyt dużej ilości bagażu lub złe jego ułożenie może być wykroczeniem w kodeksie drogowym. Bagaż nie może utrudniać kierowania pojazdem, także widoczności, musi być zabezpieczony przed zmianą położenia – o czym najczęściej zapominamy. Nie może być źródłem nadmiernego hałasu. Przy zakupie wszelkich dodatkowych akcesoriów bagażowych, warto konsultować decyzje w sklepie, aby na pewno pasowały do naszego modelu auta.

Oczywiście, że najwygodniejszym rozwiązaniem byłby zakup samochodu z dużą przestrzenią. Takim modelem jest zdecydowanie SEAT Alhambra, jednak taka decyzja jest ograniczona finansami, a także potrzebami – nie jeździmy z pokaźnym bagażem każdego dnia. Alhambra, jak wiele innych modeli SEAT-a, jest domyślnie wyposażony w możliwość powiększenia bagażu, np. przez montaż przyczepy czy boxu dachowego.

Bagażnik na dach – najlepsze rozwiązanie w SUV SEAT Ateca.

Przed zakupem bagażnika bazowego należy zwrócić szczególną uwagę na jego mocowanie. SUV SEAT Ateca jest domyślnie wyposażony w relingi, które umożliwiają montaż bagażnika dachowego. Wystarczy tylko zdefiniować swoje potrzeby oraz dobrać odpowiednią długość boxu dachowego do samochodu. Ateca posiada również możliwość przewożenia nart lub desek snowboardowych na dachu Twojego samochodu. Ponadto, w bagażniku umieszczony jest system specjalnych uchwytów, schowków oraz siatek, które pomogą w zapanowaniu nad bałaganem w czasie pakowania i zabezpieczą bagaż przed poruszaniem się.