Skrzynia biegów DSG – najlepszy wybór i radość z jazdy

Kupujesz nowego SEAT-a ze skrzynią biegów DSG, czyli ze skrzynią z dwoma sprzęgłami (Direct Shift Gearbox)? To świetna decyzja. Dlaczego? Wyjaśniamy na przykładzie SEAT Leon 5D w wersji z silnikiem 1,5 Eco Start&Stop 150 KM DSG. Sprawdź, jak pozytywnie może zaskoczyć cię to auto!

Automatyczna skrzynia biegów DSG otwiera przed osobą kierującą pojazdem zupełnie nowe możliwości. A oprócz tego sprawia, że jazda staje się czystą przyjemnością. Chcesz się cieszyć z prowadzenia pojazdu, mając jednocześnie otwarty cały wachlarz opceji? Wybierz seat ze skrzynią biegów DSG – na przykład SEAT Leon 5D w wersji z silnikiem 1,5 Eco Start&Stop 150 KM DSG.

Skrzynia biegów DSG – nowe możliwości i radość z jazdy!

Jakie zalety ma dwusprzęgłowa skrzynia biegów DSG? Na czoło wysuwa się coś, co dla wielu użytkowników pojazdów ma niemałe znaczenie. Skrzynia DSG pozwala na zaoszczędzenie paliwa nawet do 15 procent w porównaniu do tradycyjnej przekładni automatycznej. To efekt między innymi tego, że skrzynia biegów DSG pozwala na redukcję do zera ubytków związanych z wykorzystywaniem oleju.

Bez niepotrzebnych przerw

Kolejną ważną zaletą jest możliwość uniknięcia pauz w transponowaniu momentu obrotowego na koła w momencie zmiany przełożenia. Jak jest to ważne, wie nie tylko doświadczony kierowca, ale także wszyscy ci, którzy dopiero zaczynają swoją motoryzacyjną przygodę. Z uniknięcia przerw mogą cieszyć się również posiadacze aut, w których zamontowana jest skrzynia biegów DSG – nowe możliwości i radość z jazdy są w tym wypadku gwarantowane!

Radość z jazdy i perfekcyjne dopasowanie

Kolejne zalety to krótki czas zmiany biegu na wyższy (8 milisekund jeśli kolejny bieg jest przygotowany), brak szarpnięć podczas zmiany przełożenia oraz krótki czas zmiany biegu na niższy (600 milisekund). Skrzynia bez zarzutu realizuje zmianę przełożeń, których kierowca nawet nie zauważa, perfekcyjnie odgaduje zamiary osoby prowadzącej pojazd.