Dobre opony – sposób na bezpieczną jazdę przez cały rok

Dobra przyczepność kół pojazdu do nawierzchni jezdni to jeden z podstawowych warunków bezpiecznej jazdy. Szczególną ostrożność należy zachować, kiedy powierzchnia drogi jest wilgotna, np. po opadach deszczu, ale również w razie dużego zamglenia, nie wspominając już o ewidentnym oblodzeniu czy też gołoledzi, występujących w miesiącach zimowych. Wówczas po prostu niezbędne są opony zimowe, przystosowane właśnie do tego rodzaju trudnych warunków.

ASO SEAT – tu wymienisz opony

Choć nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, autoryzowany serwis SEAT to jedno z miejsc, w których odbywa się sprawna sezonowa wymiana opon letnich na zimowe i odwrotnie. Ale czy rzeczywiście trzeba zaprzątać sobie tym głowę? O tym, że czynność tę należy wykonywać dwa razy w roku – wiosną zmienić opony zimowe na letnie, a jesienią letnie na zimowe – przekonuje nie tylko wielu mechaników samochodowych, ale i dziennikarzy motoryzacyjnych oraz specjalistów ds. bezpieczeństwa na drodze.

Autoryzowany serwis SEAT: zmiana opon z letnich na zimowe

O zmianie opon najczęściej słyszymy wtedy, kiedy wielkimi krokami zbliża się sezon zimowy, ewentualnie już po tym, jak zima – pierwszy śnieg i pierwsze mrozy – zaskoczy część kierowców. Wówczas u wulkanizatorów czy też mechaników samochodowych tworzą się długie kolejki, a na skorzystanie z ich usług często trzeba czekać kilka dni. Tymczasem usługa ta może zostać wykonana ekspresowo – stanie się tak, jeśli wybierzemy autoryzowany serwis SEAT, który zadba m.in. o odpowiednie wyważenie kół, warunkujące ich dalszą prawidłową eksploatację.

ASO SEAT: zmiana opon w pozostałych sytuacjach

Do ASO SEAT warto też wybrać się, kiedy mrozy już zelżeją – opony trzeba przecież wymieniać również wtedy, gdy warunki z zimowych przeobrażają się w wiosenne. Oczywiście należy je zmieniać nie tylko profilaktycznie, sezonowo, kiedy nic się nie dzieje, ale również wówczas, gdy zostaną przebite albo grubość bieżnika stanie się niebezpiecznie mała. Pamiętajmy, że używanie odpowiednich, dobrze wyważonych opon warunkuje m.in. to, czy droga hamowania jest optymalna, a auto daje się łatwo kontrolować.