Firmowy samochód obowiązkowo z ubezpieczeniem

Zakup służbowego auta to ważna decyzja. Warto dobrze wybrać model, który będzie najbardziej reprezentacyjny albo najbardziej funkcjonalny, w zależności od tego, do czego będzie służył pojazd. Korzystanie ze służbowego samochodu to także sporo zagrożeń, w końcu bywa tak, że pokonuje się nim nawet setki kilometrów dziennie. Warto więc zadbać na przykład o odpowiednie ubezpieczenie.

Autoryzowany dealer Seat razem z leasingiem zaproponuje ubezpieczenie

Oczywiście ubezpieczenie OC to podstawa, w końcu mamy obowiązek jego posiadania. Niestety w przypadku służbowych pojazdów bywa tak, iż koszt ubezpieczenia jest wyższy, niż w przypadku prywatnych samochodów, choćby dlatego, że auto jest bardziej eksploatowane. Dotyczy to także ubezpieczenia Autocasco. Na szczęście w tej kwestii można się doradzić specjalistów. Choćby autoryzowany dealer Seat z pewnością podpowie, jakie opcje będą najbardziej korzystne. Tym bardziej w przypadku skorzystania z leasingu auta, co jest bardzo popularną opcją wśród przedsiębiorców. Tutaj wymogiem może się okazać wykup pakietu OC oraz AC, a odwiedzając wspomniany salon Seata, na pewno dokładnie wyjaśnione zostaną wszelkie zawiłości.

Auto w leasingu – promocja w ubezpieczeniu

Często jest tak – i tu po raz kolejny świetnym przykład stanowi autoryzowany salon Seat – iż decydując się na leasing auta, pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych dostaje się w bardziej korzystnej cenie. Warto więc zdecydować się właśnie na taki ruchu. Konieczności ubezpieczenia nie unikniemy, a zresztą i tak jest to komfortowe wyjście, w końcu nigdy nie wiadomo, co może się zdarzyć na drodze lub na parkingu. Ewentualna stłuczka może pokrzyżować plany. W przypadku dobrego ubezpieczenia nasze auto szybko zostanie naprawione, a na czas usuwania uszkodzeń otrzymamy samochód zastępczy.

Naprawy najlepiej w autoryzowanym serwisie

Warto podkreślić, że w przypadku prowadzenia jednoosobowej działalności warunki ubezpieczenia w zasadzie nie różnią się od tych, jakie mamy dla prywatnego auta. Wiadomo wtedy, że samochodem porusza się zazwyczaj jedna osoba, czyli tak jak w przypadku zwykłych pojazdów. Jeśli decydujemy się na flotę, to sytuacja jest bardziej skomplikowana, ale szczegóły na pewno wyjaśnią w salonach. Poza tym warto pamiętać, iż w przypadku leasingu ewentualne naprawy trzeba wykonywać w autoryzowanej stacji z wykorzystaniem oryginalnych części. Na szczęście mamy wówczas do czynienia ze specjalistami, którzy daną markę znają jak własną kieszeń.