Hybrydowa Cupra Formentor – hybryda ze sportowym zacięciem

Każdy autoryzowany salon Seat jest jak kopalnia pełna niespodzianek. Co rusz pojawiają się nowości, obok których nie sposób przejść obojętnie. Tak samo było na Geneve Motor Show 2019, gdzie w blasku chwały zaprezentowano nowy koncept Seata – innowacyjną Cuprę Formentor.

Pierwszy indywidualny model – Cupra Formentor

Tego modelu nie sposób szukać w salonie Seata, jednak daje on duży pogląd na to, jakie wizje i zdolności posiadają twórcy marki. Ten wizjonerski model zawiera w sobie cechy zarówno sportowe, widoczne w odważnych liniach i masywnych nadkolach, jak i elegancję i nutę zadziorności, które wynikają z kształtu świateł. Na uwagę zasługuje także hybrydowy napęd, który daje wiele możliwości. Choć jest to tylko prototyp, twórcy nie wykluczają wypuszczenia go na linię produkcyjną, ponieważ po reakcjach, z jakimi spotkała się odsłona Cupry Formentor na targach w Genewie, mogą być pewni sukcesu.

Nowa hybryda SEAT – kiedy będzie mieć ją polski autoryzowany dealer?

Koncepcyjny projekt, choć w zamyśle ma jedynie chwalić nową myśl twórców, przyciąga uwagę dopracowanie i ogromne przywiązanie do szczegółu. Nie jest więc wykluczone, że w najbliższym czasie Cupra Formentor trafi na linię produkcyjną, jednak nie jest znany bliżej określony termin. Autoryzowany dealer Seat nie potwierdza, ale też nie neguje takiej ewentualności, można więc przypuszczać, że jest to tylko kwestia czasu, ponieważ zarówno zewnątrz, jak i wewnątrz, samochód sprawia wrażenie zupełnie gotowego do seryjnej produkcji.

Salon Seata poszerza swoją ofertę o…

…jeszcze nie o nową hybrydę Cupra Formentor. Trzeba jednak przyznać, że ten samochód koncepcyjny zrobił ogromne wrażenie i jest świetną reklamą zdolności projektanckich, technologicznych i stylistycznych producenta. Stąd też można mieć pewność, że każda kolejna nowość, którą wprowadza salon Seat, będzie coraz to bliższa ideom, które przyświecają pokazowym modelom z targów motoryzacyjnych.