Na co zwrócić uwagę przy zakupie nowych opon?

Przejechanie każdy kilometr w Twoim nowym samochodzie to niesamowite osiągnięcie oraz przeżycie. Dziesiątka, setka kilometrów to jednak intensywne eksploatowanie wyposażenia na jezdni. Jedyny kontakt z nawierzchnią mają opony, kiedy przestają one być już nowe i nadają się tylko do wymiany? Jak zakupić odpowiednie opony do Twojego samochodu?

Przy nowych oponach pamiętaj o ASO SEAT.

Wymianą opon zajmuje się każdy autoryzowany serwis SEAT, więc warto udać się do nich z pierwszymi pytaniami, a także wszelkimi konsultacjami na temat nowych opon czy bezpośrednio prosić o ich wymianę. Kupno opon dla przeciętnego kierowcy jest decyzją podejmowaną na lata, musi być odpowiednio przemyślana, więc warto sięgać do wiedzy specjalistów.

Zadbaj o etykietę unijną

Opony muszą spełniać również odpowiednie standardy, szczególnie tzw. etykietę unijną, która dotyczy wszystkich sprzedawanych ogumień w Unii Europejskiej. Oceniane są tutaj kategorie takie jak spalanie paliwa, hamowanie na mokrej nawierzchni czy poziom hałasu na zewnątrz auta. Również tworzenie klasyfikacji opon na premium, średnie oraz budżetowe ma duże znaczenie – głównie związane jest to z marką, która produkuje dany model. W ASO SEAT masz dostęp do oryginalnych opon najwyższej jakości.

Opony sezonowe czy całoroczne?

Z pewnością ważne jest to, aby dostosować opony do sezonu, na który się przygotowujemy czy właśnie się rozpoczyna. Opony letnie nie nadają się do jazdy na śniegu, a zimowe – na suchej nawierzchni. Przy pozostawaniu na terenach miejskich można sobie pozwolić na zakup całorocznych opon, gdyż warunki zimowe nie stanowią tam dużego problemu. Mróz jest łagodniejszy, a drogi odśnieżane na bieżąco i zabezpieczane przed poślizgiem.

Najważniejszą kwestią jest zakup nowych opon, a nie używanych. Chociaż faktycznie, nawet używane opony wysokiej jakości są dobrym rozwiązaniem, o wiele bezpieczniejsze jest nieryzykowanie i zakup poprzez autoryzowany serwis SEAT. Używana opona może okazać się dużym problemem w najmniej oczekiwanym momencie jej użytkowania.