Leasing dla firm – co warto wiedzieć?

Polskie firmy coraz chętniej korzystają z wygodnej formy finansowania samochodów jaką jest leasing. To dla nich szansa na pozyskanie nowego pojazdu bez konieczności angażowania dużych środków finansowych. Dodatkowo, leasing niesie za sobą duże  korzyści podatkowych. Co warto o nim wiedzieć?

Leasing na samochód w autoryzowanym salonie Seata

Jak wykazują rynkowe dane, polskie przedsiębiorstwa najchętniej decydują się na finansowanie zakupu swoich samochodów właśnie przy pomocy leasingu. Mogą w ten sposób pozyskać wszystkim nowe pojazdy bez zaangażowania ogromnych środków pieniężnych – taką opcję umożliwiają im między innymi autoryzowane salony Seat, które chętnie współpracują z firmami leasingowymi. Na czym polega leasing na samochód w praktyce?

Jak wygląda leasing w salonie Seata?

Przez cały czas trwania umowy leasingowej, formalnym właścicielem pojazdu zakupionego w autoryzowanym salonie Seat jest strona finansująca, klient otrzymuje prawo użytkowania pojazdu. W zamian za to zobowiązany jest do regulowania comiesięcznych rat leasingowych, które naliczane są przez cały okres trwania umowy. Po spłaceniu wszystkich następuje wykup samochodu – leasingobiorca może się na niego zdecydować, wówczas samochód prawnie stanie się jego własnością lub też zrezygnować z tej możliwości. W takiej sytuacji samochód wróci do firmy leasingowej, a klient ma możliwość podpisania nowej umowy.

Zalety leasingu na samochód

Faktury wystawiane przez firmy leasingowe na wpłatę początkową, czy też raty leasingowe stanowią koszt uzyskania dochodu – ujmowanie ich w swojej księgowości pomoże obniżyć odprowadzany podatek. Dodatkowo, firmy nie dysponujące dużymi zasobami finansowymi otrzymują możliwość zakupu nowych samochodów z autoryzowanych salonów seata. W wielu przypadkach wysokość raty leasingowej jest dużo atrakcyjniejsza od rat kredytów, które proponowane są przez banki. Nic więc dziwnego, że rodzimi przedsiębiorcy tak chętnie korzystają z finansowania środków transportu przy pomocy leasingu.