SEAT Tarraco z napędem na cztery koła

Nowy SEAT Tarraco to przedmiot twoich marzeń, ale zastanawiasz się, czy na pewno warto inwestować w napęd na cztery koła? Trapi cię fakt, że to tylko zbędny gadżet i udoskonalenie nieprzydatne w warunkach jazdy po mieście?

Poznaj napęd na cztery koła i korzyści z niego płynące w czterech odsłonach na przykładzie nowego seata tarraco!

Nowy SEAT Tarraco wyróżnia się sportową, nowoczesną linią, przyciągającą uwagę. Jest wyposażony w oświetlenie LED oraz dynamiczne kierunkowskazy LED, wirtualny kokpit i 8-calową nawigację z technologią Full Link. Pod maską kryje system kontroli odstępu i pełen pakiet asystentów wspomagających bezpieczeństwo podczas jazdy, a także napęd na cztery koła. W poniższym artykule skupimy się na tym ostatnim elemencie wyposażenia, który często bywa niedoceniany, gdy planujemy zakup auta do jazdy przede wszystkim miejskiej.  

Nowy SEAT Tarraco – nowa generacja samochodów z napędem na cztery koła

Jeszcze do niedawna panowało przekonanie, że napęd na cztery koła sprawdza się przede wszystkim przy jeździe w terenie lub po wyboistych prowincjonalnych drogach. Jednak tę tezę czas zweryfikować. Producenci intensywnie pracują nad tym, żeby nie poprzestawać na samym dodaniu jeszcze jednego napędu, a tak udoskonalić całość mechanizmów w aucie, żeby zwiększyć bezpieczeństwo i komfort jazdy, na przykład na śliskich i wilgotnych nawierzchniach a także o drogach o słabej przyczepności.

Nowy SEAT Tarraco – idealny do jazdy przez cały rok

Zima to niewątpliwie najcięższa pora roku dla wszystkich zmotoryzowanych. Napęd na cztery koła, w który wyposażony jest nowy SEAT Tarraco pomoże kierowcom bezpiecznie stawić czoła zimowym warunkom. Ale taki kompleksowy  sposób przeniesienia napędu zwiększa bezpieczeństwo nie tylko w zimie, ale w każdych warunkach przez cały okrągły rok. Doskonale sprawdza się podczas jazdy na śliskiej nawierzchni, ale na bardziej neutralne i przewidywalne prowadzenie można liczyć również na suchym podłożu.

Nie straszne mu liście, błoto, żwir

Nowy SEAT Tarraco wyposażony w napęd na cztery koła sprawdzi się na najtrudniejszych trasach. Znacznie łatwiej będzie wystartować nim z miejsca, niezależnie od nawierzchni. Również podczas dynamicznego startu nie grozi nam utrata panowania nad pojazdem. SEAT Tarraco z napędem na cztery koła będzie doskonale prowadził się na krętych drogach i na zakrętach. Łuki drogi będzie można nim pokonywać sprawniej, unikając hamowania czy zdejmowania nogi z gazu. Sprawdzi się doskonale na nawierzchni o słabszej przyczepności – z uszkodzeniami, zabłoconej, ze żwirem, piaskiem czy liśćmi, które mogą zaburzyć stabilność samochodu.