Nagła awaria samochodu? Nie daj się zaskoczyć z ASO

Awarie zdarzają się z reguły w najmniej oczekiwanym momencie, kiedy właśnie mamy zamiar wyruszyć w długą trasę, kiedy zaczynamy nową pracę na drugim końcu miasta, kiedy chcemy odwiedzić dawno niewidzianą rodzinę. Niestety bardzo często takie nagłe awarie nie mają priorytetu u najbliższego mechanika, ponieważ ona naprawia auta według chronologii zgłoszeń i nie da się z tym nic zrobić. Na szczęście, jeśli jeździsz Seatem, wszystkie te problemy zwyczajnie Cię nie dotyczą.

Czym jest ASO Seat?

ASO to nic innego jak autoryzowany serwis Seat, do którego zgłosić się można zarówno na coroczny, obowiązkowy przegląd, jak i w razie awarii i to właśnie ta druga kwestia jest tutaj najważniejsza. Jeśli w samochodzie coś przestanie działać, zaświeci się ostrzegawcza lampka na tablicy rozdzielczej, trzeba będzie wymienić olej, żarówkę, sprawdzić hamulce, wymienić opony na zimowe/letnie, to właśnie ASO Seat jest wyborem numer jeden. Jest to miejsce, gdzie proste naprawy wykonywane są w ciągu 24 do 48 godzin. Mając pod ręką taki serwis, nie trzeba się zupełni niczym martwić.

Kiedy udać się do autoryzowanego serwisu?

Kierowcy wiedzą, że nawet nowe auta miewają swoje kaprysy, a wypadków losowych przewidzieć się nie da. Dlatego złapania gumy nie musi kończyć się kosztowną wulkanizacją ani sterczeniem na autostradzie próbując wymienić koło. Wystarczy wezwać serwis, który zaopiekuje się samochodem, wyeliminuje wszystkie usterki i odda go w nasze ręce, kiedy będzie już w pełni sprawny. Bardzo dużą zaletą ASO jest dostępność 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu, czyli zawsze, przez cały rok. Dzięki temu wybierając się w długą podróż po Polsce, zawsze mamy pewność, że gdyby cokolwiek złego działo się z autem, to po taką pomoc możemy w każdej chwili zadzwonić. To pewność, które daje niesamowity spokój i pozwala cieszyć się z jazdy. Warto także profilaktycznie korzystać z usług autoryzowanego serwisu aut, zwłaszcza jeśli wybieramy się za granicę. W takim miejscu uzyskamy dokładne informacje na temat stanu technicznego pojazdu i dowiemy się, czy taka podróż takim autem, jest, aby na pewno w pełni bezpieczna.