Najlepsze auto na terenie miasta

Nie od dzisiaj wiadomo, że prowadzenie auta w mieście nie jest łatwe – sprawa wygląda tylko gorzej w przypadku dużych miast. W mieście styl jazdy jest zupełnie inny, jak i kultura jazdy różni się od tej poza miastowymi granicami.

Auto w mieście to nie tylko komfort i przywilej, ale często spore brzemię. Warto wybrać odpowiednie auto do realiów posiadania pojazdu w ośrodku miejskim, szczególnie większego formatu.

Rozmiar ma znacznie

Duże auto to często duże ułatwienie w życiu, gdyż ma większą pojemność i zazwyczaj lepsze parametry w kwestii miedzy innym rozwijanej prędkości, przebiegu, ale także potrzeb paliwowych. Duże auto w mieście nie będzie najlepszym rozwiązaniem, ponieważ częściej będziemy stać w korku, niż szaleć na prostej drodze – taka jest prawda. Duże auto w gęstej zabudowie będzie miało problemy z wjazdem w niektóre miejsca, parkowaniem i manewrami. Do przestrzeni miejskiej lepszym rozwiązaniem będzie małe auto, które ma większą zwrotność i mniej pali. Na przykład nowy Seat Leon powinien sprawdzić się świetnie w mieście na co dzień.

Hybryda i gaz

W dużym mieście najczęściej problemów jest z autem wiele. Nie tylko korki są przeszkodą do cieszenia się z posiadania samochodu, ale także wysokie ceny paliw na stacjach oraz opłaty związane z autem. Za parkowanie trzeba płacić spore pieniądze, niezależnie od tego czy mowa o parkowaniu w przestrzeni publicznej czy na wykupionym miejscu parkingowym. Częste stanie w korkach dodatkowo zwiększa spalanie i koszt tankowania w mieście. Lepiej stawiać na auta, które mają instalację gazową lub na kompletne hybrydy. Auto elektryczne okaże się w przestrzeni miejskiej wybawieniem, gdyż nie musimy martwić się wysokimi kosztami benzyny, a zasięg zazwyczaj starcza na dłuższą jazdę.

Seat jako auto miejskie

Wiele koncernów samochodowych stawia obecnie na bycie bardziej eco, ponieważ jest to opłacalne. Dostosowanie oferty do potrzeb dużych miast jest znacznie korzystniejsze dla marek samochodów, gdyż zapewnia większą klientelę. Nowy seat leon jest doskonałym przykładem przystosowywania się do potrzeb współczesnego rynku. Seat leon z w pełni elektrycznym napędem ma wejść do sprzedaży dopiero z początkiem 2020 roku. Zbudowany zostanie w hiszpańskiej placówce firmy, Martorell. Będzie to pierwsze auto sygnowane marką Seata z tylko elektrycznym układem, który będzie opierał się o rozwiązania z VW ID Neo.

Nowy seat leon będzie miał zasięg do 50 km, więc idealnie sprawdzi się w mieście, gdzie raczej nie musimy pokonywać dużych odległości. Jednak z floty Seata możemy zakupić już od 2018 roku auto bardziej pod miejskie standardy – seat arona tgi z napędem lpg.

Auto miejskie powinno być dobrze przemyślany, by stanowić pomoc w codziennym życiu, a nie balast. Auto to na pewno komfort, gdyż nie trzeba cisnąć się w komunikacji miejskiej i można na przykład łatwo przetransportować zakupy do domu, ale to także spora odpowiedzialność ze względu na niesione ze sobą koszty oraz zapotrzebowania. Najlepsze do przestrzeni miejskiej, szczególnie gdy mowa o centrum i pobliskiej okolicy, będzie autko niewielkie i z gazem lub hybryda, jak seat leon.