Nowy Seat Leon – czego się spodziewać?

Z pewnością jak najlepszych rozwiązań i niebanalnego designu. Twórcy marki doskonale wiedzą, czym przyciągnąć uwagę. Detale, które tworzą ciekawy styl oraz rozwiązania technologiczne, które znacznie wpływają na komfort jazdy przyświecają każdemu nowemu modelowi Seata. Jednak to, co ma najbardziej przyciągać uwagę, leży dużo głębiej – to hybrydowy silnik – jako jeden z dwóch do wyboru – który planuje się umieścić w nowym Seacie Leonie.

Nowy Seat Leon – do miasta i na podbój świata. Co ma do zaoferowania?

To będzie już czwarty model w rodzinie Seata Leona. Tym razem twórcy pójdą podobną drogą, jak w przypadku SUV-a Terraco. Będą więc mocne akcenty, jak szeroki grill i zadziorne reflektory oraz tak uwielbiana przez wszystkich listwa ledowa, łącząca tylne światła. Nowy Seat Leon ma być dostępny zarówno w wersjach spalinowych, jak i hybrydowej. Łatwo daje się zauważyć, że cała marka zmierza ku temu, by większość modeli była dostępna w wersji elektrycznej, co zresztą nie dziwi – oszczędność hybrydowych Seatów jest oczywista.

Komu będzie dedykowany nowy Seat Leon?

Teoretycznie nie ma tutaj żadnych ograniczeń, jednak szczególnie zadowoleni będą miłośnicy nieco bardziej sportowego designu. Seat Leon będzie dostępny w wersji hatchback, co sprawi, że będzie wyglądał wyjątkowo charakternie. Nie ma co ukrywać, ze taki typ nadwozia jest też po prostu modny, idealnie sprawdza się w mieście, a zarazem jest wystarczająco pojemny nawet dla rodziny. Ale nie rozczaruje się także ten, który będzie poszukiwał czegoś nieco bardziej klasycznego – przestronna wersja kombi nowego Seata Leona z pewnością będzie zadowalająca.

Czy warto wybrać nowego Seata Leona?

Można uznać, że pytania nie było. Zgrabny, pełen charakteru, a do tego oszczędny (hybrydowa wersja będzie stosowała rozwiązanie plug-in, co umożliwi jazdę wyłącznie na silniku elektrycznym, na odległość do 50km) Seat Leon jest samochodem na miarę XXI wieku, który zadowoli nawet najbardziej wymagających.