Od czego zależy wysokość raty leasingowej?

Zakup samochodu to bardzo istotna kwestia, która można bezwstydnie nazwać kwestią kluczową. Samochód to dla wielu osób znaczny koszt, przez co jego zakup powinien być skrupulatnie przemyślany i przeliczony. W jeszcze trudniejszym położeniu są firmy, dla których zakup samochodów dla pracowników to bardzo duży koszt i nie wiele firm może sobie na niego pozwolić.

Oczywiście w takiej sytuacji na pomoc przychodzi nam możliwość wzięcia samochodu w leasing, co znacznie pomoże zoptymalizować ten znaczny wydatek i wliczyć go w bieżące koszty działalności. Niestety bardzo często się zdarza, że wiele marek samochodów oferuję bardzo niekorzystne warunki leasingu, przez co aby zakupić dany samochód musimy przebyć bardzo długą przeprawę z dopełnieniem formalności. Wyjątkiem okazuje się tutaj firma Seat, która od lat jest znana z niezwykle korzystnych warunków dla przedsiębiorców. Dealerzy matki Seat wychodzą na przeciw każdemu, kto prowadzi firmę, bardzo często oferując mu znacznie zniżki. W najlepszym położeniu będą Ci, którzy zakupują samochody nie tylko dla siebie, ale także dla pracowników. W takim wypadku podlegamy już pod zakup flotowy, co oznacza, że dostaniemy znaczny rabat.

Od czego zależy wysokość raty leasingowej?

Jedno z najważniejszych pytań, jakie stawiają sobie przedsiębiorcy, którzy biorą samochód w leasing jest to jaka będzie wysokość ich raty leasingowej. Odpowiedź na to pytanie nie jest do końca jednoznaczna, gdyż wpływa na nią wiele, bardzo zróżnicowanych czynników. Pierwszym z nich jest oczywiście wartość samochodu, ale warto wiedzieć, że po uwzględnieniu rabatów, oraz odliczenia podatku VAT wartość raty leasingowej znacznie topnieje i staje się o wiele bardziej znośna. Kolejną, także ważną kwestią jest długość leasingu. Wysokość raty leasingowej będzie różna w przypadku leasingu na 36 miesięcy, a inna w przypadku 50 miesięcy. Niezależnie od tego na ile chcemy wsiąść leasing warto w pierwszej kolejności udać się do dealera, który rozjaśni wszystkie nasze wątpliwości.