Wyprzedaże rocznika szansą na auto od ręki?

Kupno nowego samochodu, to po pierwsze czas na jego wyszukanie i skonfigurowanie najlepszej dla siebie opcji, po drugie oczekiwanie na wybrany model. Trwa to od kilku tygodni, do kilku miesięcy, w zależności, czego oczekujemy, jak bardzo sztywne są nasze założenia i który autoryzowany salon wybierzemy.

Wydawać by się mogło, że nie ma nic prostszego niż kupno samochodu. Autoryzowany dealer to salon gdzie stoją przecież lśniące nowiutkie samochody i czekają na właściciela. Nic bardziej mylnego. Procedury, zamówienia, czas na finalizację sprzedaży trwa.

Oczekiwanie na wybrany model

Można kupić auto z tzw. „stocku”, czyli już wyprodukowane, które stoi na placu. Ma określone parametry, moc silnika, kolor. Nie mamy wówczas wpływu na zmianę tapicerki, czy wybór dodatkowego wyposażenia. Decydujemy się na to, co jest, bo najbardziej jest zbliżone do naszych wcześniejszych założeń. Wpłacamy zaliczkę i czekamy od kilku dni do kilku tygodni na sprowadzenie do wybranego autoryzowanego salonu.

Koniec roku dobrym czasem na kupno samochodu

Szczególnie dużo takich okazji trafia się pod koniec roku, gdy rusza wyprzedaż rocznika. Producenci chcąc wyczyścić stany magazynowe skłonni są wówczas do naprawdę okazyjnych propozycji. Autoryzowany salon Seat już w październiku rusza z wyprzedażą rocznika i zaprasza na dni otwarte. Można zapoznać się z ofertą i zyskać duże rabaty. Oczywiście pamiętając, że im wcześniej tym wybór jest większy.

Auto na zamówienie

Chcąc samodzielnie skonfigurować auto, wybrać detale, praktyczne pakiety wspomagania jazdy, wyposażenie, multimedia wówczas trzeba się uzbroić w cierpliwość. Samochód będzie produkowany specjalnie pod zamówienie. To wiąże się z czasem oczekiwania nawet do kilku miesięcy, nawet do roku.

I w prawdzie zamawiając samochód do produkcji pod konkretne oczekiwania, nie można liczyć na oficjalne rabaty, to negocjacje są zawsze korzystne. Autoryzowany dealer Seat, na zachętę proponuje np. bezpłatne dodatki do wyposażenia.