Pakiet easy access – by było wygodnie

Obecne rozwiązania w samochodach marki Seat są bardzo nowoczesne, a także zapewniają komfort i wygodę w trakcie użytkowania. Pakiet Easy Access składa się z bezkluczykowego dostępu do auta, bezdotykowego otwierania bagażnika, a także elektrycznego sterowania bagażnikiem.

KESSY, czyli wygoda i komfort

KESSY to bezkluczykowy dostęp uruchamiania auta, dzięki czemu Seata można otworzyć nie używając rąk. Taka funkcja uznawana jest za jedną z inteligentnych, czyli funkcji typu smart, jednak najważniejsze znaczenie ma tu nie sama technologia, tylko wygoda. W tamach rozwiązania KESSY trzeba mieć ze sobą pilot, jednak nie trzeba go naciskać. Oznacza to, że wystarczy mieć pilot w kluczykiem w kieszeni. Drzwi otwiera się chwytając za klamkę, a system wykrywa zbliżanie się właściciela do pojazdu. Zamykając pojazd, wystarczy dotknąć klamki. Takie rozwiązanie jest szczególnie przydatne w zimie, ponieważ nie trzeba szukać kluczyka lub pilota w kieszeni lub w torebce. Dodatkowo, w grubych rękawiczkach może pojawić się problem z naciśnięciem odpowiedniego przycisku. Dzięki KESSY problem znika, a użytkowanie pojazdu jest dużo wygodniejsze.

Uruchomienie silnika

W przypadku aut z salonu Seata uruchomienie pojazdu jest bardzo proste, ponieważ wystarczy nacisnąć przycisk na desce rozdzielczej. Po takim działaniu aktywuje się nie tylko silnik, ale także deska rozdzielcza, klimatyzacja. Inteligentny kluczyk przydaje się przez cały rok i jest rozwiązaniem wyjątkowym i bardzo wygodnym.

Elektryczne otwieranie bagażnika

Nowoczesne technologie, zastosowane na przykład w Seacie Tarraco, umożliwiają korzystanie z bagażnika w sposób bezdotykowy. Wystarczy machnąć ręką lub nacisnąć przycisk, a bagażnik sam się otwiera. Tak samo wygląda sprawa w przypadku zamykania. Do otwarcia bagażnika nie potrzeba więc żadnej siły i jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla niższych osób. Po podejściu do auta, klapa sama się otwiera, więc nie trzeba kłaść bagażu na ziemi. Pakiet Easy Access niesie więc ze sobą wiele doskonałych możliwości, które są wygodne i komfortowe dla użytkowników.