Technologia Full Link – sprawdź co potrafi

Okazuje się, że powiązanie wszystkich urządzeń i aplikacji z jakich korzystamy, to już nie tylko „mokry sen” geeków z całego świata, a sposób na wyraźne zbliżenie się do określenia science-fiction filmów takich jak Avengers czy trylogia Nolana o Batmanie.

Chociaż jeszcze nie każde auto może zostać prywatnym batmobilem czy chociaż samochodem z „Powrotu do Przyszłości”. To część ze znanych producentów wprowadza coraz śmielsze rozwiązania, które przechodzą w inny wymiar funkcjonalności. Jedną z takich technologii jest Full Link, stosowany w samochodach SEAT-a. Co takiego oferuje?

Pełna kontrola

Nowoczesne samochody, wliczając w to produkty SEAT-a, są prawdziwymi maszynami wielofunkcyjnymi. Wysokie standardy wyposażenia w modelach takich jak Leon, Tarraco czy Ateca, wyposażone są w szereg czujników i asystentów kierowania pojazdem. Już samo ich okiełznanie, poszerza możliwości kierowcy. Poznanie pełnej listy wymaga chwili czasu na czytanie, chociaż są w sumie łatwe w obsłudze. To trochę jak z instalacją aplikacji do sensorów w telefonie. Dzięki systemowi Full Link, jesteśmy w stanie skorzystać z pełni dobrodziejstw, jakie dostajemy w cenie samochodu. Mamy wszystko pod kontrolą, a poza tym możemy dostosować sobie co widzimy, jak i kiedy.

Dodatkowe funkcje

Oczywiście prawdziwa zabawa zaczyna się w funkcjonalnościach. Gdy nasz nowy SUV SEAT Tarraco pomaga nam parkować, czy odprowadza nas światłami do domu, czujemy się jak w nowym świecie, pełnym atrakcji i możliwości. Podobnie jest z Full Link, który obsługuje nas poprzez połączenie ze smartfonem. Odkąd wsiadamy do samochodu, pojazd zdaje się o tym wiedzieć. Podrzuca nam ulubioną muzykę, proponuje film, czy prowadzi do celu. Wydaje się, że to nic specjalnego, bo sam smartfon ma takie funkcje i można je sobie od biedy stosować we wszystkim. Jednakże nowe SEAT-y idą krok dalej. Tutaj samochód sprzęża się niejako z telefonem, sterując muzyką, zapamiętując preferencje i stosując wygodne ustawienia priorytetów. Przykładowo, nawet gdy zagłębimy się za bardzo w solówce „Stairway to Heaven”, nakładka nawigacyjna przypomni nam o zjeździe w lewo, oszczędzając serii nerwów, czy przekleństw, które niekoniecznie zgrywają się z hitem Led Zeppelin.

Coś więcej …

Nawet najwięksi zapaleńcy techniczni znajdą dla siebie to „coś” w systemie SEAT-a. Full Link pozwala na sterowanie głosem, korzystając z najnowszych rozwiązań Google, bądź rozszerza funkcje iPhone’a poprzez CarPlay. Co więcej, do funkcji smartphone, dodaje kilka swoich nowinek. Monitorowanie samochodu, zamiast niewygodnych kontrolek poukrywanych za kierownicą? Może kompleksowe informacje na ten temat czy przypomnienia o kolejnym przeglądzie? W dodatku połączone z najszybszą trasą do dealera i autoryzowanego warsztatu SEAT? Wszystkie te, proste acz niesamowicie chwytliwe i intuicyjne rozwiązania sprawiają, że czujemy się w takim środowisku jak w domu. Fani elektroniki i nowoczesnych gadżetów poczują się tu, jakby zabrali ze sobą większość wyposażenia biurka. Systemy nagłośnienia zastąpią z powodzeniem nasze hi-fi, a funkcje dzielenia danych, linków i zawartości to już standard każdego systemu operacyjnego.