SEAT Arona, czyli manualna skrzynia biegów idealnie zestrojona z silnikiem

Z roku na rok klienci są coraz bardziej świadomi swoich potrzeb, w związku z czym producenci muszą wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom i tak wpasowywać wyroby w panujące trendy, by cieszyły się jak największym zainteresowaniem. Samochody nie są w tym przypadku wyjątkiem. Koncerny motoryzacyjne unowocześniają pojazdy, stawiając na wyszukaną stylistykę i mechaniczną trwałość. Jednak mając do wyboru ogromną ilość marek dostępnych na rynku, warto zwrócić szczególną uwagę na jedną, jaką jest SEAT. A dokładniej nowy SEAT Arona – sztandarowy przykład tego, jak powinno wyglądać auto idealne, czyli nowoczesne, piękne wizualnie i niezawodne mechanicznie.

SEAT Arona i komfort wyboru jednostek napędowych

W dobie ekologii ważnym aspektem jest spalanie jednostki napędowej. Im mniej emituje szkodliwych związków do atmosfery, tym jest bardziej przyjazna dla środowiska. Nie od dziś wiadomo, że nieco mniejsze zużycie paliwa cechuje silniki z manualną skrzynią biegów. Nowy SEAT Arona posiada aż pięć motorów z ręcznymi przekładniami.

 

Benzynowe napędy SEAT-a Arona

Osoby ceniące życie w zgodzie z naturą, a lubiące nieco dynamiczniejsze osiągi, powinny zwrócić uwagę na tzw. benzyniaki. SEAT Arona dysponuje gamą trzech takich jednostek. Dwie pierwsze charakteryzują się pojemnością 999 cm3 oraz mają odpowiednio 95 KM (70 kW) i 115 KM (85 kW). Najbardziej rozbudowana pod kątem mocy jest wersja 1.5 TSI (1498 cm3) – ta pod maską ma aż 150 KM (110 kW).

Diesel i SEAT Arona

Hiszpańskie przedsiębiorstwo postanowiło też usatysfakcjonować fanów silników wysokoprężnych. Cechujący się nienaganną stylistyką i najnowocześniejszymi zdobyczami technologii na pokładzie SEAT Arona produkowany jest z dwoma dieslami: 1.6 TDI 95 KM (70 kW) i 1.6 TDI 115 KM (85kW). Obydwa posiadają manualną skrzynię biegów oraz wyróżniają się niskim spalaniem, co nie tylko jest ważne we wcześniej wymienionym kontekście ekologicznym, ale dodatkowo pomaga znacznie zaoszczędzić na paliwie – ten czynnik niesie ze sobą niewspółmierne korzyści ekonomiczne dla domowego budżetu.