Seat Arona z silnikiem TDI (Turbo Diesel Injection)

Modele produkowanych przez Seata samochodów dostępne są w kilku wersjach. Wyposażono je w nowoczesne i zaawansowane technologicznie silniki:

  • TSI (Turbo Stratified) i ECOMOTIVE – najnowszej generacji silniki benzynowe
  • TGI – silnik hybrydowy przystosowany do spalania benzyny i sprężonego gazu ziemnego CNG
  • TDI (Turbo Diesel Injection) – wysokoprężne silniki diesla z bezpośrednim wtryskiem i turbodoładowaniem

Silniki wysokoprężne TDI firmy Seat

Seat pamięta o zwolennikach charakterystycznego pomruku dieslowskiego silnika. Dzięki zastosowaniu ciągle udoskonalanej, nowoczesnej technologii TDI silników wysokoprężnych (z bezpośrednim wtryskiem i turbodoładowaniem) samochody marki Seat są niezwykle zaawansowanymi pojazdami na rynku motoryzacyjnym. Cechą charakterystyczną zastosowanej przez Seata technologii TDI jest niskie zużycie paliwa, zredukowana znacznie emisja zanieczyszczeń i wysoka moc (moment obrotowy).  Pozwala to na uzyskiwanie znakomitych osiągów oraz zwiększa stabilność i płynność jazdy, co przekłada się na prawdziwą przyjemność w prowadzeniu samochodu. Firma Seat wykazuje troskę i dbałość o ekologię. Celem uniknięcia problemów z emisją niepożądanych związków do atmosfery (np. emisji NOx) silniki TDI ciągle są ulepszane. W najnowszych modelach Seata silnik wysokoprężny EA189 zastąpiony został zmodyfikowaną wersją silnika wysokoprężnego EU6.

Seat Arona w wersji TDI

Niemal wszystkie modele Seata produkowane są zarówno w wersji z silnikami benzynowymi, jak i silnikami diesla. Modele Seata Arona wyposażono w dwa rodzaje wysokoprężnych silników TDI

  • 1.6 TDI o mocy 70 kW (0 KM), o zużyciu paliwa w cyklu mieszanym od 4,3 do 4,5 l/100 km i emisji CO2 w cyklu mieszanym od 113 do 118 g/km; 
  • 1.6 TDI o mocy 85 kW (0 KM), o zużyciu paliwa w cyklu mieszanym od 4,3 do 4,4 l/100 km i emisji CO2 w cyklu mieszanym od 114 do 117 g/km.

Zajrzyj na stronę https://www.seat.pl i poznaj promocje Seata.

Jeśli chcesz zostać właścicielem dynamicznego nowego Seata Arona – nowoczesnego crossovera, który wyróżni Cię na drodze, koniecznie sprawdź, gdzie znajdziesz najbliższy autoryzowany salon. Chętnie pomożemy Ci w skonfigurowaniu wymarzonej przez Ciebie wersji tego samochodu i zapoznamy ze wszystkimi dostępnymi obecnie promocjami marki.