Seat Full Link – niemożliwe staje się rzeczywistością

Czy jest możliwe, by zgrać swój telefon komórkowy z samochodem? Oczywiście! Seat udowadnia, że to co wydaje się odległą przyszłością, jest już na wyciągnięcie ręki.

Samochód i smartfon – duet doskonały

Seat wprowadza coraz to nowocześniejsze i bardziej zaawansowane nowinki technologiczne. Jedną z nich jest Full Link – nowy system informacyjno – rozrywkowy, który pozwala na podłączenie telefonu typu smartfon w samochodzie i aktywne korzystanie z jego funkcji w trakcie jazdy. Jedną z takich funkcji jest możliwość komunikacji z nawigacyjną aplikacją Waze. Jest ona przydatna nie tylko jako nawigacja, ale także jako doskonały sposób na ostrzeganie kierowców przed możliwymi korkami i utrudnieniami na drodze.

Full Link jest w pełni kompatybilny ze smartfonami i współpracuje zarówno z najpopularniejszym systemem Android, jak i z iOS. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnej technologii MirrorLink™, Android Auto™ oraz Apple CarPlay™.

Uruchomienie systemu Full Link

Uruchomienie systemu wymaga skontaktowania się z autoryzowanym serwisem Seat-a. Aktywuje się go za pomocą kodów.

Menu Full Link zawiera interfejsy: Apple CarPlay™, AndroidAuto™ i MirrorLink™. W zależności od używanego telefonu połączenie następuje przez odpowiedni interfejs. Połączenie następuje przez połączenie USB. Dzięki temu treści i funkcje wyświetlane na smartfonie, pojawiają się na wyświetlaczu systemu Infotainment.

Seat, dla którego niezmiernie ważne jest bezpieczeństwo jazdy podkreśla, że można używać tylko odpowiednio dostosowanych aplikacji, żeby kierowca nie odwracał uwagi od drogi.

Modele z dostępnym systemem Full Link

Nie wszystkie modele Seat-a mają już możliwość połączenia smartfona z samochodem. Do tych nielicznych, które nie potrzebują dodatkowych części należą: Seat Ibiza NF 2017,  Seat Leon PA, Seat Ateca i Seat Toledo. W przypadku Seat-a Leona, Seat-a Ibizy i Seat-a Alhambry wymagany jest odpowiedni kabel i osłona, które należy nabyć osobno.

Jak podkreśla de Matthias Rabe, szef R&D i członek zarządu Seat: samochody będą wkrótce jeszcze bardziej skomunikowane, zaś kierowcy i pasażerowie będą mogli być „połączeni” ze swoimi samochodami.

Nowe czasy i rozwój nowych technologii wymaga od Seat-a zwrócenia uwagi na potrzeby klientów, w tym na komunikację i łączność.