Seat – historia jednej marki

Seat jest producentem aut rozpoznawalnych na całym świecie i słynących z niezawodności. To początkowo hiszpańskie przedsiębiorstwo kryjące się za skrótem SEAT (Sociedad Española de Automóviles de Turismo) powstało w roku 1950.

Dziś marka ta – a dokładnie od roku 2002 – należy do niemieckiego producenta (Volkswagen). Od samego początku istnienia aż do dziś auta ze charakterystycznym znaczkiem „S” zdobywały dużą popularność, a niektóre z nich stały się wręcz modelami kultowymi, których trudno nie kojarzyć.

SEAT IBIZA – AUTO POPULARNE

Seat Ibiza jest produkowany od roku 1984 i od razu zyskał swoich odbiorców. Dziś nadal cieszy się popularnością dzięki stylowemu nadwoziu typu hatchback. Ibiza jest produkowana w trzech wersjach i nie tylko przyciąga wzrok niesamowitym designem, ale znajduje swoich zwolenników także dlatego, że jest autem ekonomicznym. Wybierając odpowiednią wersję SEAT-a Ibiza, możemy ją jeszcze dokładnie skonfigurować – tak aby bardziej odpowiadała naszym oczekiwaniom.

SEAT LEON – SPORTOWE ZACIĘCIE

Sportowy wizerunek to cecha charakterystyczna tego modelu SEAT-a. SEAT Leon został pierwszy raz wyprodukowany w roku 1999 i od tej pory stał się samochodem pożądanym przez osoby, które cenią sobie jego zwinność, a jednocześnie dość przestronne wnętrze. SEAT Leon jest też autem bardzo bezpiecznym, które dobrze się prowadzi. Ze względów ekonomicznych ważne jest to, że ten model SEAT-a także cechuje się niskim zużyciem paliwa.

SEAT ALHAMBRA – IDEALNA PODRÓŻ

Minivan Seat Alhambra jest produkowany od 1996 roku. Zyskał on swoją popularność jako auto, które znakomicie nadaje się do długich podróży. Poza przestronnym wnętrzem (mieszczącym 7 osób), pomysłowym rozwiązaniom dotyczącym schowków wewnątrz auta, samochód zachwyca dynamiczną linią. SEAT Alhambra jest autem bezpiecznym, co jest niezwykle ważne podczas krótszych lub dłuższych eskapad. Pełna funkcjonalność sprawia, że to auto zasługuje na miano samochodu rodzinnego. Poza tym, jak na ten typ samochodu, SEAT Alhambra cechuje się dość przystępną ceną.

SEAT budował swoją markę długo i, jak widać, skutecznie. Większość modeli SEAT-a jest produkowana aż do dziś i wciąż znajduje swoich odbiorców.