Z seatem na szlaku gotyckich zamków

Jest taka wyjątkowa samochodowa trasa dla turystów, którzy kochają zamki. Nazywa się ona Szlakiem Gotyckich Zamków i prowadzi przez kilkanaście zamków Kaszub, Mazur i Warmii, od zamku w Bytowie, przez Malbork, aż po Człuchów.  Podróż tą trasą pozostawia w pamięci wiele wspomnień i refleksji.

Malbork to punkt obowiązkowy

Wśród tych zamków punktem obowiązkowym na trasie jest oczywiście Malbork. Warto wiedzieć, że w 1997 roku tamtejszy zamek krzyżacki został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wspaniała, ceglana,  trzyczęściowa budowla jest widoczna już z daleka. Leży na wzgórzu nad Nogatem. Góruje nad miastem niczym potężny pomnik minionej przeszłości.

Na zamek w Malborku składają się trzy zamki: niski, średni i wysoki. Budowę rozpoczęto około 1257 roku, ale całość ukończono dopiero w połowie XV wieku. Patrząc na wielkość twierdzy wcale nie dziwi tak duży przedział czasowy. W latach 1309 – 1457 była to siedziba Wielkiego Mistrza Krzyżackiego, a samo miasto stolicą państwa zakonnego. Zamek w Malborku nazywany był  początkowo Marienburg, czyli Gród Marii.

Seatem przez Malbork

Podróż na zamek w Malborku to czysta przyjemność. W komfortowym, przestronnym  samochodzie jedzie się wygodnie, a czas mija szybko. Miasto jest dobrze skomunikowane, a parking przy zamku jest, chociaż drogi. Zamiast przepłacać, lepiej zaparkować nieco dalej i spokojnie zwiedzić miasto i zamek. Seat sprawdza się zaś nawet na zatłoczonych ulicach i to tak doskonale, że nie traci się przyjemności z jazdy.

Jest to idealny samochód, by ruszyć w taką podróż i szukać nowych wyzwań i przygód. Na 100% przydałby się jeszcze autoryzowany salon seata i autoryzowany dealer na miejscu. W końcu różnie bywa podczas takich eskapad.

Autoryzowany salon w najbliższej okolicy

Na szczęście autoryzowany salon seat znajduje się całkiem blisko, podobnie jak i autoryzowany dealer. W razie potrzeby można liczyć na ich fachową i techniczną pomoc. Trudno jednak wyobrazić sobie samochód lepszy od seata, który miałby tak wiele zalet i tak doskonale nadawał się na bliskie i dalekie podróże.