SEAT Ibiza – niezawodny automat i rewelacyjne osiągi

Wśród kierowców utrwaliło się przekonanie, że osobówki segmentu B skierowane są do dwóch grup odbiorców. Pierwszą z nich są kobiety, które cenią sobie pojazdy o niewielkich gabarytach. Wystarczają w zupełności do przewiezienia i odebrania dzieci ze szkoły, ale też z powodzeniem zmieszczą większe zakupy. Poza tym charakteryzują się świetnymi właściwościami jezdnymi. Drugą grupą są użytkownicy poruszający się na co dzień po mieście. Nieduże auto sprawnie ominie korki i nie przysporzy problemów w trakcie parkowania. Klienci kierujący się wyżej wymienionymi kryteriami powinni udać się do salonu SEAT-a. Znajdą tam ciekawą propozycję, jaką jest nowy SEAT Ibiza.

SEAT Ibiza i ponadprzeciętny komfort jazdy

Co takiego może zaoferować SEAT Ibiza, czego brakuje konkurencji? Przede wszystkim bezdyskusyjnie piękny wygląd. Na szczęście konstruktorzy nie skupili się tylko na aspektach wizualnych. Nowy SEAT Ibiza to też komfort niedostępny dla konkurencyjnych samochodów. Otrzymano go dzięki najlepszym materiałom, najnowocześniejszej technologii i niezawodnym podzespołom. W przypadku ostatnich warto zwrócić uwagę na jednostkę napędową o pojemności 999 cm³ i mocy 115 KM (85 kW) współpracującą z siedmiostopniową automatyczną skrzynią biegów.

Nowy SEAT Ibiza, czyli hiszpański temperament w najlepszym wydaniu

Auto pochodzące z Półwyspu Iberyjskiego cechuje się drapieżnym charakterem, również w kontekście dynamiki jazdy. SEAT Ibiza z silnikiem benzynowym 1.0 TSI 115 KM 85 kW zestrojony z automatem pozwala rozpędzić pojazd w 9,5 sekundy do 100 km/h oraz osiągnąć imponującą prędkość maksymalną 193 km/h! O takich parametrach mogą pomarzyć niektóre osobówki innych marek z segmentu C.

Wydajny SEAT Ibiza

Ktoś mógłby stwierdzić, że fantastyczne właściwości motoru przekładają się na wysokie spalanie. Nic bardziej mylnego. Przekładnia DSG optymalizuje zużycie paliwa, w związku z czym w cyklu mieszanym napęd pobiera raptem 4,7 l/100 km, na trasie 4,2 l/100 km i w mieście 5,6 l/100 km, co pozwala wysnuć śmiałą tezę, że nowy SEAT Ibiza w swojej klasie jest samochodem absolutnie perfekcyjnym.