SEAT Leon z automatyczną przekładnią, czyli wysoki komfort jazdy

Nowy SEAT Leon to już trzecia generacja popularnego samochodu segmentu C. Niewielu fanów hiszpańskiej marki uważało, że pierwszy hatchback wyprodukowany w 1998 roku zdobędzie popularność na całym świecie, a jego kolejne generacje będą zjeżdżać z taśm montażowych nieprzerwanie przez ponad 20 lat. Na szczęście hiszpański potentat branży motoryzacyjnej nie zrezygnował z tego modelu, dlatego kolejni kierowcy mogą cieszyć się jego użytkowaniem. Szczególne uznanie wśród klientów zdobyły egzemplarze z automatycznymi skrzyniami biegów. W związku z tym warto przyjrzeć im się nieco bliżej, by zrozumieć ich fenomen.

SEAT Leon i potężna moc pod maską

Odpowiednio zestrojona z jednostką napędową siedmiostopniowa przekładnia ma charakteryzować się bezawaryjną eksploatacją. Obligatoryjne przeglądy zadbają o jej sprawność, przez co odwdzięczy się płynną pracą. Pasażerowie docenią komfortową jazdę, a kierujący, zdając sobie sprawę, jak potężną mocą dysponuje pod stopą, nie będzie bał się wyprzedzić wolno jadącego przed nim pojazdu. Tę koncepcję jako myśl przewodnią postawili przed sobą inżynierowie z Półwyspu Iberyjskiego. W konsekwencji SEAT Leon oferowany jest w dwóch wariantach benzynowych z automatem: 1.5 ECOTSI 150 KM 110 kW i 2.0 ECOTSI 190 KM 140 kW. Biorąc pod uwagę niedużą wagę samochodu, parametry te pozwalają wykręcać niesamowite osiągi.

Trwały napęd, czyli nowy SEAT Leon z silnikiem diesla

Z kolei motor wysokoprężny (1.6 TDI 115 KM 85 kW) zestawiony z mechanizmem DSG cechuje się niskim spalaniem i wysoką kulturą pracy. Jest również niezawodny, co znajduje odzwierciedlenie w tanich i sporadycznych naprawach. Wielu mechaników zapytanych o to, który model najrzadziej trafia do ich warsztatów, bez chwili namysłu odpowiada, że to właśnie SEAT Leon.

SEAT Leon na każdą kieszeń

Co jeszcze sprawia, że nowy SEAT Leon jest godny zainteresowania? To atrakcyjny system rabatów, skutecznie obniżający końcową cenę auta. Dlatego najnowszy hatchback z hiszpańskim rodowodem kusi niską ceną na tle innych konkurentów.