SEAT – nazwy kultowych modeli

Gorące słońce, luz i piękne widoki… Z czym kojarzą Ci się te słowa? Większość z nas odpowie z pewnością jednoznacznie – z wakacjami. Tymczasem okazuje się, że dla fanów motoryzacji pod pojęciami jednoznacznie kojarzonymi z malowniczymi zakątkami kryje się coś więcej, a dokładniej – rodzina samochodów SEATA.

Słońce zaklęte w nazwach samochodów

Stworzenie komfortowego, bezpiecznego i stylowego samochodu pociąga za sobą konieczność nadania dziełu nazwy, która odda jego charakter. Eksperci współtworzący koncern SEAT postanowili poprzez nazwy modeli podkreślać pochodzenie marki. Tak więc każdy z modeli wyjeżdżający z fabryki otrzymuje „imię” będące nazwą jednego z miast położonego w pięknej Hiszpanii. Nazwy modeli nie są przypadkowe. Każda z nich doskonale odzwierciedla ideę danego modelu, jego niepowtarzalny, indywidualny charakter. Oto kilka przykładów! 

IBIZA dla kochających życie, młodych ludzi

Kto z nas nie marzył kiedyś, aby znaleźć się na tętniącej życiem wyspie, która nigdy nie zasypia? Namiastkę rajskich, pełnych wrażeń wakacji może zapewnić Ci przejażdżka nową Ibizą. Położona na Balearach wyspa stała się inspiracją dla projektantów dynamicznego, miejskiego samochodu, który od lat cieszy się pozycją absolutnego lidera w swojej klasie.

Arona – hiszpański temperament

SEAT Arona jest pierwszym crossoverem w portfolio marki. Wyjątkowy debiut zasługiwał na równie wyjątkową nazwę. Tym razem wybór padł na urokliwe miasteczko położone na Teneryfie. W pięknym kurorcie z luksusowymi hotelami, szeroką plażą i urokliwą starówką możesz poczuć się naprawdę wolny i spełniony. Znużeni biernym odpoczynkiem na plaży turyści mogą aktywnie eksplorować imponujące tereny zielone z wulkanem Teide.  Klimat śródziemnomorskiego miasta oddaje przestronny, dynamiczny SEAT Arona, który zapewnia każdemu kierowcy maksymalny komfort oraz nieograniczone możliwości. Niezależnie od tego, czy najlepiej czujesz się na pozamiejskich bezdrożach czy wśród betonowej dżungli, masz pewność, że SEAT Arona zawsze będzie kompanem dotrzymującym Ci kroku.