Tempomat – dlaczego warto z niego skorzystać?

Tempomat to urządzenie, które powstało pierwotnie z myślą o długich, amerykańskich autostradach. Z upływem lat, zawitało też ono do samochodów europejskich, początkowo tylko tych najdroższych, a z czasem także i podstawowych modeli.

Obecnie, tempomat jest już standardem, zaś jego najwyższa jakość jest warunkiem obowiązkowym, zwłaszcza w przypadku kierowców, którzy często przemieszczają się autostradami. Nowoczesne, zaawansowane tempomaty znajdziemy też w obecnych modelach samochodów, dostępnych w salonach SEAT.

Jak działa tempomat?

Rolą tempomatu jest elektroniczne sterowanie parametrami układu napędowego, aby prędkość jazdy mogła utrzymywać się na jednostajnym poziomie, wyznaczonym przez samego kierowcę. Oznacza to, że czynniki zewnętrzne, na przykład inne nachylenie drogi, nie wpłyną negatywnie na szybkość samochodu.  Tempomaty pozwalają nam na bezpieczną jazdę nawet przy prędkości, oscylującej w okolicach dwustu kilometrów na godzinę.

W celu dokonania jak najdokładniejszego dostosowania sterowania, urządzenie sprawdza położenie pedałów (gaz, hamulec, niekiedy także sprzęgło), a także aktualną prędkość samochodu. Pod uwagę brane są także inne czynniki, na przykład prędkość obrotowa kół. Tempomat uruchamiamy jednym przyciskiem, co gwarantuje wygodę jego użytkowania.

Tempomaty w samochodach, dostępnych w salonach SEAT

W salonach SEATa znajdziemy szeroką gamę samochodów, dostosowanych do różnych rodzajów dróg oraz samych kierowców. Każdy z modeli łączy jednak jedno – nowoczesne rozwiązania oraz stawianie na komfort zarówno osoby kierującej, jak i pasażerów. Tempomaty w samochodach SEAT z obecnego rocznika wykorzystują tylko i wyłącznie najnowszą elektronikę. Zapewniają one tym samym nie tylko bezpieczną jazdę, ale także ergonomię, ograniczając zużycie nadmiaru paliwa oraz redukując zużycie się elementów układu napędowego.

Zapraszamy do salonów SEATa!

Według polityki firmy SEAT, salon zapewnia klientowi nie tylko możliwość skorzystania z profesjonalnego, rzetelnego doradztwa specjalistów, ale także zaprojektowania samochodu idealnego. Każdy z dostępnych modeli możesz dostosować do swoich potrzeb, wykorzystując w tym celu specjalny konfigurator. Pozwala on na dobranie funkcji bezpieczeństwa w samochodzie, a także kluczowych części, takich jak skrzynia biegów. Odwiedź nas i przekonaj się, jak łatwo jest uczynić nowy samochód wizytówką własnego stylu, z zachowaniem jego najlepszych funkcji!