SUV a terenówka – podstawowe różnice

SUV to tzw. luksusowe auto terenowe, zapewniające znacznie wyższy komfort jazdy oraz zdecydowanie większą liczbę udogodnień, niż tradycyjna terenówka.

Poza wygodą użytkowania i odpowiednim przystosowaniem do warunków miejskich, SUV wyróżnia się jeszcze tym, że pali zdecydowanie mniej aniżeli surowa, stworzona do przemierzania obszarów o trudnej nawierzchni terenówka. SUV to często również większa dbałość o design i wykończenie, o czym łatwo można się przekonać, przyglądając się takim modelom, jak SEAT Ateca czy też nowy SEAT Arona.

SEAT Ateca i SEAT Arona – bogactwo rozwiązań

Nowy SEAT Ateca i nowy SEAT Arona to świetne przykłady na to, że SUV może być bardzo komfortowym pojazdem, a jego prowadzenie to czysta przyjemność. Lista funkcji i udogodnień przypisanych do poszczególnych modeli SEAT-a może przyprawić o zawrót głowy; znajdują się wśród nich również rozmaite inteligentne rozwiązania i najnowocześniejsze technologie. Poza tym oba te SUV-y od SEAT-a prezentują się wyśmienicie, a SEAT Arona został nawet nagrodzony za najlepszy design w prestiżowym konkursie Red Dot Design 2018.

SEAT Ateca – niezwykły komfort użytkowania

Nowy SEAT Ateca zachwyca m.in. takimi funkcjami i akcesoriami, jak czujniki parkowania z tyłu z optycznym systemem parkowania, system bezkluczykowego dostępu i uruchamiania samochodu KESSY, elektrycznie sterowane szyby, pełne przednie światła LED, system rozpoznawania zmęczenia, asystent świateł drogowych , asystent pasa ruchu, elementy dekoracyjne przedniego i tylnego zderzaka oraz wnętrza samochodu, podgrzewane przednie fotele, a także seria fotelików dziecięcych zaprojektowanych specjalnie dla modelu SEAT Ateca.

SEAT Arona – prestiż i wygoda

Z kolei SEAT Arona to model, w ramach którego możemy korzystać z takich udogodnień, jak system kontroli odstępu Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania, Media System Colour z 6,5-calowym ekranem dotykowym, czterema głośnikami oraz Bluetooth, światła do jazdy dziennej LED albo pakiet Full LED, przyciemniane tylne szyby, tempomat i system wykrywania zmęczenia oraz wielofunkcyjna kierownica obszyta skórą.