Warto ubezpieczyć nowe auto

Kupujesz nowe auto w salonie? Na pewno liczysz na to, by służyło jak najdłużej bez szkód i usterek. Z pewnością marzysz też o tym, aby unikać stłuczek, nie wspominając o ewentualnej kradzieży. Każdy by chciał korzystać z samochodu bez przeszkód i przykrych przygód, ale niestety w życiu bywa różnie. Dlatego warto dmuchać na zimne i zdecydować się na ubezpieczenie. Przed ewentualną kolizją nas nie uchroni, ale w przypadku ubezpieczenia AC mamy gwarancję zwrotu kosztów, nawet jeśli to z naszej winy doszło do stłuczki.

Autoryzowany dealer oferuje pakiet ubezpieczeń

W przypadku ubezpieczenia nowego samochodu mamy dwa wyjścia – albo zdecydujemy się na wykup ubezpieczenia na własną rękę, albo skorzystamy z propozycji, jaką przygotuje dla nas autoryzowany dealer. Seat to marka, który ma w swojej ofercie właśnie taką możliwość. To drugie wyjście jest wygodne, ponieważ wielokrotnie w pakiecie mamy cały komplet ubezpieczeń – od obowiązkowego OC, przez AC, po NNW czy Assistance. Oczywiście autoryzowany salon zaproponuje nam konkretny pakiet, który możemy przeanalizować, a zgoda jest jak najbardziej dobrowolna. W przypadku indywidualnego wyboru ubezpieczyciela warto pamiętać, by dobrze poznać treść umowy. W przypadku naprawy samochodu w warsztacie, który nie jest autoryzowanym serwisem, możemy bowiem stracić prawa gwarancyjne.

Naprawa po kolizji w autoryzowanym serwisie

Jeśli idzie o wspomniany autoryzowany salon Seat, to wykupienie pakietu ubezpieczeń ma znaczenie choćby dlatego, że ewentualne naprawy i wymiany części zostaną wykonane w serwisie producenta, a więc mamy pewność, że auto zostawiamy w dobrych rękach i że nikt nie zakwestionuje ewentualnego prawa do skorzystania z gwarancji, jeśli kiedyś będziemy chcieli to zrobić. Mamy więc kompletną opiekę nad naszym nowym samochodem w zasadzie w jednych rękach, co z pewnością ogranicza też formalności czy wątpliwości.

Ubezpieczenie kosztuje, ale można zaoszczędzić

Oczywiście wiadomo, że za ubezpieczenie, czy OC, czy inne, trzeba zapłacić. Warto jednak pamiętać, iż w przypadku ewentualnej szkody i konieczności naprawy otrzymamy zwrot kosztów. To, ile uda się odzyskać, zależy od warunków umowy. Autoryzowany dealer czy firma ubezpieczeniowa to podmioty, które na pewno udzielą informacji na temat konkretnych zapisów.