Systemy bezpieczeństwa w SEAT-cie

W dobie nowoczesnych samochodów, jesteśmy otoczeni szeregiem funkcjonalności i wyposażenia. Pokrywa to wiele potrzeb kierowcy i pasażerów, zaczynając na dobrym samopoczuciu, ciekawej podróży i kończąc na atmosferze podtrzymywanej przez strefową klimatyzację.

Jednakże, powinniśmy się skupić także na implementacji funkcji, które sprawią, że poza przyjemnością nasze podróże będą także obfitowały w bezpieczeństwo. SEAT oferuje w swoich modelach wiele rozwiązań w tej dziedzinie. Przyjrzyjmy się im.

Czujniki zderzeń

Chociaż słyszeliśmy na pewno o czujnikach parkingowych, to niewielu z nas wie, że poczynając od SEAT-a Ibizy, a kończąc na luksusowym Tarraco, producent wprowadził w swoich samochodach system Front Assist z funkcjami awaryjnego hamowania.

Dzięki nim, będziemy trzymali optymalną odległość od innych samochodów w ruchu, a w razie dezorientacji, istnieje szansa, że samochód sam uratuje nas przed stłuczką. Nic dziwnego więc, że uczyniono priorytetem wprowadzenie tego systemu bezpieczeństwa, w końcu SEAT słynie ze swoich wysokich standardów w tej dziedzinie.

Tempomat                     

Kolejnym ważnym i wartym rozważenia elementem są tempomaty. Poczynając do wariantów Style w SEAT-cie Arona, możemy spotkać się z tym wygodnym systemem, automatycznie ograniczającym i utrzymującym naszą prędkość na bezpiecznym poziomie.

Dzięki niemu, jesteśmy mniej podatni na zmęczenie, wynikające z ciągłej korekcji prędkości, przy pracy pedałem gazu. Jego rozszerzona wersja, wprowadzana w takich modelach jak SEAT Alhambra, to tzw. aktywny tempomat. Jest to system oparty na wspomnianych frontowych czujnikach, który nie tylko reguluje prędkość, ale pomaga bezpiecznie poruszać auto w ruchu.

Kamery i asystenci jazdy

Nie jest obcym dla kierowcy pojęcie martwej strefy i ograniczonej widoczności. Dzięki kamerom termowizyjnym, kamerom parkowania czy asystentom parkowania bazującym na GPS możemy pozbyć się tych problemów raz na zawsze. Chociaż są to systemy typowe dla droższych pakietów wyposażenia lub komfortowych modeli jak Alhambra czy Tarraco, są one zdecydowanie warte rozważenia, zwłaszcza gdy nie czujemy się jeszcze pewnie za kółkiem.