Ubezpieczenie nowego auta – podstawowe informacje dla właścicieli

Zarówno doświadczeni kierowcy, jak i Ci, którzy pierwszy raz nabywają nowy samochód, mają dylemat związany z ubezpieczeniem swojego pojazdu. Co w ogóle dają poszczególne typu ubezpieczenia? Które są najkorzystniejsze? Z czyich usług skorzystać? Autoryzowany salon oferuje konsultacje związane z ubezpieczeniami, ale warto samemu się zapoznać z różnymi ofertami.

OC/AC/NNW – co oznaczają te skróty?

Podstawowym ubezpieczeniem dla kierowców jest OC – to obligatoryjne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, który chroni osoby, mogące zostać poszkodowane wskutek wypadku spowodowanego przez pojazd osoby ubezpieczonej. OC opłacane jest raz do roku, wiąże się z przeglądem (najlepiej prowadzonym przez autoryzowany salon SEAT).

AC, czyli auto-casco, to dobrowolne ubezpieczenie pojazdów mechanicznych od zdarzeń losowych, takich jak zniszczenia, uszkodzenia lub kradzież.  Ubezpieczyciele oferują autocasco z różnym zakresem ubezpieczenia, co wpływa na wysokość składki. NNW to ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, jednak pula następstw jest regulowana przez podpisywaną umowę.

Ubezpieczenie przez autoryzowany salon seat

Każdy autoryzowany dealer seat oferuje ubezpieczenie od razu przy zakupie nowego samochodu. Korzystając z systemu finansowań, które oferuje SEAT, można liczyć na włączenie ubezpieczeń w cenę kredytu. Autoryzowany dealer zapewnia pakiet usług OC/AC/NNW, a także dostęp do ASO SEAT.

Co charakteryzuje ubezpieczenie SEAT?

Z ubezpieczenia samochodu SEAT możesz skorzystać, jeśli jesteś właścicielem samochodu lub dopiero chcesz go zakupić. To kompleksowa usługa, która zapewnia wszystkie rodzaje zabezpieczeń oraz bezpośrednie wsparcie specjalistów SEAT Serwis w konkurencyjnej cenie – zdecydowanie najniższej na rynku.

Warto wybrać ubezpieczenia, które są dostosowane do naszego podróżowania oraz zapewnią odpowiednie możliwości techniczne.