Wsparcie w miejskiej dżungli. Kamery cofania i czujniki parkowania

Seat czyli wsparcie dla kierowcy na najwyższym poziomie

Jazda samochodem po mieście to nie rzadko różnego rodzaju wyzwania. Niekiedy trzeba się mocna nagimnastykować, aby znaleźć odpowiednie miejsce parkingowe przy zatłoczonej ulicy. Czasem zmieszczenie się na danym miejscu wymaga ogromnej wprawy. Parkowanie jest czasami zajęciem stresującym.

Pojawiają się myśli – czy się tu zmieszczę? Czy stąd wyjadę? Czy niczego nie uszkodzę? Na pewno jest to dalekie od komfortu jazdy. Współczesne modele Seat są nastawione na maksymalne wsparcie kierowców. Samochód w takim ujęciu staje się niemalże partnerem kierowcy podczas jazdy. Dodatkowo niektóre funkcje całkowicie wyręczają kierowcę z jego roli. Dzięki temu można naprawdę czerpać przyjemność z prowadzenia pojazdu.

Kamera cofania. Seat z dbałością o szczegóły

Kamera cofania jaką prezentuje Seat to nowoczesna technologia, która wiele ułatwia. Dlaczego komplikować sobie życie, które według Seata jest proste i takie ciekawe? Nie trzeba marnować swojej energii, stresować się by móc bezpiecznie ulokować samochód na ciasnym parkingu. Ponadto wyjazd z takiego miejsca też nie należy do łatwych czynności. Nie trzeba już się głowić, czy jakiś obiekt znajduje się z tyłu i można go uszkodzić lub zniszczyć sobie karoserię. Seat pomaga kierowcom wyjść cało z opresji.

Czujnik parkowania – by odnaleźć się w gąszczu pojazdów

Seat jest sprytnym samochodem. Przykładem może być Seat Arona, który określa nowoczesność na najwyższym poziomie. Czujniki parkowania to tylko jedna z opcji. Ponadto samochód posiada czujnik zmęczenia kierowcy i kontroluje jego zachowanie się na trasie. Podczas kolizji następuje automatyczne hamowanie, które chroni przed bardziej dotkliwymi skutkami zderzenia. Dodatkowo jest także wyposażony w automatyczny hamulec podczas wycofywania pojazdu. Wówczas jest ryzyko zderzenia się z niewidocznym pojazdem.

Seat jednak potrafi zapobiegać takim sytuacjom. Bezpieczeństwo jakie oferuje jest niezwykle imponujące. Prowadząc taki samochód kierowca może mieć poczucie, że jest pod właściwą opieką.