Wycieraczki gwarantują bezpieczeństwo i komfort w aucie

O sprawnych hamulcach pamiętamy i zwracamy na nie uwagę. Kiedy przestają działać światła w samochodzie, od razu staramy się wymienić żarówkę. A wycieraczki? W przypadku tego elementu zazwyczaj jest trochę inaczej. Nawet jeśli popularne „pióra” przestają funkcjonować odpowiednio, to decyzję o wymianie odkładamy na później albo po prostu o tym zapominamy. To błąd. Wycieraczki mają bowiem kolosalne znaczenie dla bezpieczeństwa jazdy.

Dobierz wycieraczki w autoryzowanym serwisie Seata

Zużyte wycieraczki źle odprowadzają wodę, nierównomiernie czyszczą powierzchnię szyby, utrudniając tym samym jazdę, a czasem wręcz ją uniemożliwiając. W sytuacji konieczności wymiany koniecznie trzeba więc kupić nowy sprzęt i zamontować go do naszego auta. Jeśli nie do końca wiemy, jak to zrobić, albo mamy trudność z określeniem rozmiaru wycieraczek, można odwiedzić autoryzowany serwis. Seat jest marką, którą z pewnością warto polecić. Pracownicy doskonale znają modele aut i z pewnością podpowiedzą, jakiej wielkości wycieraczki będą potrzebne. Przy okazji także zamontują nowe, oryginalne.

Zła widoczność niebezpieczna dla pasażerów

Wycieraczki najczęściej wymieniamy jesienią i zimą. Albo inaczej – najbardziej są nam potrzebne właśnie w tych okresach i wtedy też widzimy ewentualne wady i niedoskonałości podczas ich działania. Jazda w deszczu albo podczas opadów śniegu na pewno nie jest przyjemnym doświadczeniem, a brak dobrze funkcjonujących wycieraczek to już igranie z ogniem. Łatwo wtedy nie zauważyć na przykład przeszkody na drodze i podróż może się skończyć kolizją, po której trzeba będzie odwiedzić ASO. Seat oczywiście gwarantuje szybką naprawę i wymianę zepsutych części, ale każdy kierowca raczej wolałby uniknąć takiej konieczności.

Kiedy odwiedzić ASO albo samemu wymienić wycieraczki?

Jest kilka objawów, których pojawienie się oznacza, że trzeba wymienić wycieraczki na nowe. Jeśli więc widzimy, że nie usuwają one zabrudzeń z szyby albo mają kłopot z odprowadzaniem wody, to powinna się włączyć lampka ostrzegawcza. Podobnie rzecz się ma w sytuacji, gdy wycieraczka skrzypi albo nie dolega właściwie do szyby. Może to oznaczać jej uszkodzenie i konieczność wymiany. Wspomniany autoryzowany serwis Seat pomoże w wyborze odpowiedniego modelu. Specjaliści doradzą też, jak zadbać o to, by wycieraczki służyły dłużej. Jest na to kilka sposobów, choćby regularne mycie szyby, usuwanie piasku, a zimą śniegu czy lodu. Dzięki temu wycieraczki nie będą się tak łatwo zużywały.