Wymiana opon na zimowe – co warto wiedzieć?

Zawsze jest tak, że – mimo świadomości nadchodzącej zimy – z wymianą opon czeka się niemal do ostatniego momentu, chcąc jakby opóźnić nadejście tej najmniej przyjaznej kierowcom pory roku.

Niestety – w końcu jednak przychodzi moment, kiedy na drogach coraz częściej pojawia się szklanka, a przyczepność opon zawodzi. I właśnie dlatego warto je wymienić wcześniej, zanim śnieg i lód staną się realnym zagrożeniem. O tym, kiedy wymienić opony na zimę, doskonale wie autoryzowany serwis Seata, który co roku pomaga setkom kierowców przygotować się na niesprzyjające warunki.

Autoryzowany serwis SEAT – sprawdź zakres usług

Jeśli samodzielna wymiana opon z różnych względów stanowi problem, najlepiej udać się do fachowców. W ASO Seat wymiana opon polega na kompleksowym sprawdzeniu zarówno samych felg oraz opon, jak i wszystkich związanych z nimi układów. Odpowiednie wyważenie, solidne dokręcenie oraz wskazówki, jak odpowiednio dbać o opony, by nie traciły swoich właściwości, z pewnością będą niezbędne przed zimowym sezonem. Ponadto, ASO Seat udziela porad, jak przygotować samochód na zimę także pod innymi względami, by jazda nim była komfortowa i bezpieczna.

ASO SEAT to sprawdzone miejsce wymiany opon…

I nie tylko. Wymieniając opony w autoryzowanym serwisie otrzymuje się gwarancję i pewność, że cały proces przebiegł fachowo, co daje poczucie jakości i przede wszystkim bezpieczeństwa. Odpowiednio dobrane opony wpływają nie tylko na komfort jazdy, ale także na pracę silnika, a nawet spalanie, dlatego warto wysłuchać, co w tym temacie mają do powiedzenia fachowcy w autoryzowanym serwisie Seata.

Pewność i gwarancja ASO SEAT

Przy współpracy ze specjalistami, nawet wzmożona eksploatacja samochodu nie wpływa na jego wartość i pozwala odpowiednie o niego zadbać. Warto o tym pamiętać, zanim sięgnie się po tańsze rozwiązania lub skorzysta z niepewnego źródła. Autoryzowany serwis Seat pozwoli odpowiednio zadbać o podzespoły Twojego auta, wychwyci wszelkie odstępstwa od normy i doradzi, jak je udoskonalić, wykorzystując przy tym najlepsze rozwiązania.